Buxoro viloyati 4-sektor rahbari D.Yuldashev Jondor tumani “Namgoni” mahalla fuqarolar yig‘inida sayyor qabul o‘tkazdi.
Oltiariq tumanining bo‘z yerlarida yarim asr ilgari Azimobod hududi tashkil etilgan edi. Hozir u tumanning obod, ko‘rkam qishloqlaridan biri.
Nukus “Temurbeklar maktabi”da “Korrupsiyaga qarshi birgalikda kurashamiz!” mavzusida respublika seminari doirasida ochiq muloqot tashkil etildi.
Namangan viloyati hokimi Shavkat Abdurazzoqov Yangiqo‘rg‘on tumanida turli masalalar bo‘yicha viloyat hokimi nomiga murojaat yo‘llagan fuqarolarni qabul qildi.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo‘ng‘irotboy Sharipov Samarqand viloyatdagi oliy ta’lim muassasalarida bo‘lib, talaba-yoshlar bilan uchrashuvlar o‘tkazdi.
O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo‘ng‘irotboy Sharipov Nukus shahrida sayyor qabul o‘tkazdi.
Nukus shahri hududida “Yashil makon” aksiyasi doirasidagi keng ko‘lamli tadbirlarga start berildi.
O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi boshqarmasi tomonidan xotin-qizlarning bandligini ta’minlash, ularning muammolarini joyiga chiqqan holda o‘rganish va amaliy yordam ko‘rsatish borasida bir qator ishlar amalga oshirilmoqda.
Aholi va tadbirkorlar murojaatlari O‘zbekiston Respublikasining “Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to‘g‘risida”gi Qonun talablari asosida ko‘rib chiqilishini ta’minlash, aholi bilan mansabdor shaxslar o‘rtasida turli shakldagi muloqotlar tashkil qilish, xalq va davlat o‘rtasida mustahkam ko‘prik bo‘lish Prezident Xalq qabulxonalarining asosiy vazifalari hisoblanadi.
Buxoro viloyati Qorako‘l tuman hokimi Xurshid Tohirov ishsizlikni bartaraf qilish, kambag‘allikni qisqartirish, kam daromadli migrantlarni yurtimizga qaytarib, munosib ish bilan ta’minlash yuzasidan Xo‘jakon va Mallaishayx mahallalarida o‘ziga biriktirilgan oilalardan xabar oldi.