Xabar berganimizdek, Bosh prokuratura tomonidan kuz-qish mavsumida aholining resurslarga bo‘lgan ehtiyojini ta’minlash uchun zarur chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.
Hozir aholi o‘rtasida ochiq muloqotni yo‘lga qo‘yilishi, dolzarb muammolarni aniqlash, murojaatlarning qonuniy va sifatli ko‘rib chiqilishini ta’minlashda samarali mexanizmga aylangan.
Bosh prokuratura tomonidan kuz-qish mavsumida aholining resurslarga bo‘lgan ehtiyojni ta’minlash uchun zarur chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.
Buxoro viloyati 4-sektori rahbari, davlat soliq boshqarmasi boshlig‘i Dilshod Yuldashev Kogon tumanidagi “O‘zbekiston” mahalla fuqarolar yig‘inida muammolarni joyida hal etish, kambag‘al oilalarni doimiy qo‘llab-quvvatlash hamda hududda ishsizlikni kamaytirish maqsadida sayyor qabul o‘tkazdi.
Buxoro viloyati Qorako‘l tumani Istiqlol mahallasidagi 8-sonli maktabgacha ta’lim tashkiloti qayta ta’mirlanib foydalanishga topshirildi.
Namangan shahar hokimi Anvar Otaxo‘jayev hududlardagi o‘rganishlari davomida Namangan shahar tug‘uruq kompleksida bo‘ldi.
Yangi Namangan tumanida tomorqadan samarali foydalanishni yo‘lga qo‘yish orqali aholi daromadlarini oshirish choralari ko‘rilmoqda.
Davlatimiz rahbari topshirig‘iga asosan Prezident Administratsiyasi hamda Xalq qabulxonasi boshchiligidagi Respublika ishchi guruhi vakillari ijtimoiy-iqtisodiy holati og‘ir eng chekka hududlarda kambag‘allik va ishsizlikni qisqartirish, aholi bandligini ta’minlash hamda joylarda qish mavsumiga tayyorgarlik ko‘rish bo‘yicha faoliyatini davom ettirmoqda.
Olmaliq shahrida aholi muammolarini ijobiy hal etishga qaratilgan navbatdagi sayyor qabulda Toshkent viloyati prokurori, viloyat IIBB boshlig‘i, Prezident Xalq qabulxonasi, Sud, Departament, Adliya, Soliq hamda FVB boshqarmasi rahbariyati qatnashdi.
Buxoro viloyati 4-sektor mas’ullari ishtirokida Romitan tumanidagi “Navbahor” mahalla fuqarolar yig‘inida sayyor qabul o‘tkazildi.
Иш ҳақи, устама ҳақ ва қўшимча тўловларни ҳисоблаш ва тўлаш | Ишонч телефони | 1 Avgust 2024 | 14 Avgust 2024 | Andijon viloyati |
Ишдан бўшатилганда якуний ҳисоб-китоб пуларининг тўланиши | Ишонч телефони | 1 Iyul 2024 | 19 Iyul 2024 | Jizzax viloyati |