2017-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича ҳаракатлар стратегияси
Шаҳар ҳокими туғуруқ комплексида яратилган шароитларни ўрганди
Наманган шаҳар ҳокими Анвар Отахўжаев ҳудудлардаги ўрганишлари давомида Наманган шаҳар туғуруқ комплексида бўлди.
Томорқадан фойдаланишда Янги Наманган тажрибаси
Янги Наманган туманида томорқадан самарали фойдаланишни йўлга қўйиш орқали аҳоли даромадларини ошириш чоралари кўрилмоқда.
Минглаб оилаларнинг турмуш шароити яхшиланмоқда
Давлатимиз раҳбари топшириғига асосан Президент Администрацияси ҳамда Халқ қабулхонаси бошчилигидаги Республика ишчи гуруҳи вакиллари ижтимоий-иқтисодий ҳолати оғир энг чекка ҳудудларда камбағаллик ва ишсизликни қисқартириш, аҳоли бандлигини таъминлаш ҳамда жойларда қиш мавсумига тайёргарлик кўриш бўйича фаолиятини давом эттирмоқда.
Сайёр қабул
Олмалиқ шаҳрида аҳоли муаммоларини ижобий ҳал этишга қаратилган навбатдаги сайёр қабулда Тошкент вилояти прокурори, вилоят ИИББ бошлиғи, Президент Халқ қабулхонаси, Суд, Департамент, Адлия, Солиқ ҳамда ФВБ бошқармаси раҳбарияти қатнашди.
Муаммолар ечим топмоқда
Бухоро вилояти 4-сектор масъуллари иштирокида Ромитан туманидаги “Навбаҳор” маҳалла фуқаролар йиғинида сайёр қабул ўтказилди.
Аҳоли муаммолари жойида ҳал этилди
Бухоро вилояти 4-сектор раҳбари Д.Юлдашев Жондор тумани “Намгони” маҳалла фуқаролар йиғинида сайёр қабул ўтказди.
Азимободда янги иншоотлар очилди
Олтиариқ туманининг бўз ерларида ярим аср илгари Азимобод ҳудуди ташкил этилган эди. Ҳозир у туманнинг обод, кўркам қишлоқларидан бири.
Муҳим мавзу юзасидан очиқ мулоқот
Нукус “Темурбеклар мактаби”да “Коррупцияга қарши биргаликда курашамиз!” мавзусида республика семинари доирасида очиқ мулоқот ташкил этилди.
Вилоят ҳокими Янгиқўрғонда сайёр қабул ўтказди
Наманган вилояти ҳокими Шавкат Абдураззоқов Янгиқўрғон туманида турли масалалар бўйича вилоят ҳокими номига мурожаат йўллаган фуқароларни қабул қилди.
Вазир талабалар билан учрашди
Олий таълим, фан ва инновациялар вазири Қўнғиротбой Шарипов Самарқанд вилоятдаги олий таълим муассасаларида бўлиб, талаба-ёшлар билан учрашувлар ўтказди.