2017-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича ҳаракатлар стратегияси
Аҳоли муаммолари жойида ҳал этилди
Бухоро вилояти 4-сектор раҳбари Д.Юлдашев Жондор тумани “Намгони” маҳалла фуқаролар йиғинида сайёр қабул ўтказди.
Азимободда янги иншоотлар очилди
Олтиариқ туманининг бўз ерларида ярим аср илгари Азимобод ҳудуди ташкил этилган эди. Ҳозир у туманнинг обод, кўркам қишлоқларидан бири.
Муҳим мавзу юзасидан очиқ мулоқот
Нукус “Темурбеклар мактаби”да “Коррупцияга қарши биргаликда курашамиз!” мавзусида республика семинари доирасида очиқ мулоқот ташкил этилди.
Вилоят ҳокими Янгиқўрғонда сайёр қабул ўтказди
Наманган вилояти ҳокими Шавкат Абдураззоқов Янгиқўрғон туманида турли масалалар бўйича вилоят ҳокими номига мурожаат йўллаган фуқароларни қабул қилди.
Вазир талабалар билан учрашди
Олий таълим, фан ва инновациялар вазири Қўнғиротбой Шарипов Самарқанд вилоятдаги олий таълим муассасаларида бўлиб, талаба-ёшлар билан учрашувлар ўтказди.
Вазир Нукусда сайёр қабул ўтказди
Ўзбекистон Республикаси олий таълим, фан ва инновациялар вазири Қўнғиротбой Шарипов Нукус шаҳрида сайёр қабул ўтказди.
Оролбўйида “Яшил макон” акцияси бошланди
Нукус шаҳри ҳудудида “Яшил макон” акцияси доирасидаги кенг кўламли тадбирларга старт берилди.
Хотин-қизларнинг бандлиги эътиборда
Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси Қорақалпоғистон Республикаси бошқармаси томонидан хотин-қизларнинг бандлигини таъминлаш, уларнинг муаммоларини жойига чиққан ҳолда ўрганиш ва амалий ёрдам кўрсатиш борасида бир қатор ишлар амалга оширилмоқда.
Аҳоли мурожаатлари қонун доирасида кўрилмоқда
Аҳоли ва тадбиркорлар мурожаатлари Ўзбекистон Республикасининг “Жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари тўғрисида”ги Қонун талаблари асосида кўриб чиқилишини таъминлаш, аҳоли билан мансабдор шахслар ўртасида турли шаклдаги мулоқотлар ташкил қилиш, халқ ва давлат ўртасида мустаҳкам кўприк бўлиш Президент Халқ қабулхоналарининг асосий вазифалари ҳисобланади.
Ҳоким аҳоли хонадонларида бўлди
Бухоро вилояти Қоракўл туман ҳокими Хуршид Тоҳиров ишсизликни бартараф қилиш, камбағалликни қисқартириш, кам даромадли мигрантларни юртимизга қайтариб, муносиб иш билан таъминлаш юзасидан Хўжакон ва Маллаишайх маҳаллаларида ўзига бириктирилган оилалардан хабар олди.