Yangi Andijon shahrida Andijon viloyati hokimi Shuhratbek Abdurahmonov hamda Sharqiy harbiy okrugi qo‘shinlari qo‘mondoni, general-mayor Oybek Saidov viloyatdagi otaliqqa olingan yoshlar bilan uchrashib, muloqot o‘tkazdi.
Prezidentimizning 2024 yil 23 sentyabrdagi “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturini amalga oshirish bo‘yicha birinchi navbatdagi chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarori ijrosini ta’minlash maqsadida Bo‘ka tumanida aholi daromadlarini oshirish hamda ishsizlikni bartaraf etish bo‘yicha bir qator samarali ishlar amalga oshirilmoqda.
Ijtimoiy himoya milliy agentligi Navoiy viloyati boshqarmasi boshlig‘i Qahramon Rajabov va viloyat Sog‘liqni saqlash boshqarmasi rahbari Nurali Safoyev ishtirokida Nurota tumanining Nurobod mahallasida sayyor qabul o‘tkazildi.
Davlatimiz rahbari topshirig‘iga asosan aholi muammolarini aniqlash va hal etish yuzasidan tezkor choralar ko‘rilmoqda.
Mamlakatimizda so‘nggi yillarda qiyin sharoitda yashayotgan oilalarni qo‘llab-quvvatlash, ana shu oilalar a’zolarining bandligini ta’minlash, doimiy daromad manbaini shakllantirish, kambag‘allikdan chiqarish borasida keng ko‘lamli ishlar olib borilmoqda.
Namangan viloyati hokimi Shavkat Abdurazzoqov boshchiligidagi sektor rahbarlari yosh tibbiyot xodimlari bilan uchrashdi.
Respublika Bosh prokurorining birinchi o‘rinbosari Bahodir Valiyev hamda Buxoro viloyati hokimi Botir Zaripov aholi bilan bevosita va ochiq muloqot qilish, mavjud muammolarni joyida bartaraf etish maqsadida “Acharya” universitetida sayyor qabul tashkil etdi.
Yoshlar ishlari agentligi direktori Alisher Sa’dullayev Toshkent viloyati Yangiyo‘l tumanidagi “G‘alaba” mahallasi yoshlari hamda Chinoz tumanidagi Ixtisoslashtirilgan maktabda bilimga chanqoq yigit-qizlar bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Prezidentimizning 2023 yil 21 dekabrdagi “Mahalla institutining jamiyatdagi rolini tubdan oshirish va uning aholi muammolarini hal etishda birinchi bo‘g‘in sifatida ishlashini ta’minlashga qaratilgan chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi farmoni mahallani jamoatchilik boshqaruvi va nazoratining tayanch bo‘g‘iniga aylantirish, mahallalardagi muammolarning o‘z vaqtida va samarali yechimini topishda muhim dasturilamal vazifasini bajarmoqda.