Poytaxtimizning Yangi Choshtepa mahallasida Toshkent shahar hokimi, Toshkent shahar IIBB HPB, Oila va xotin-qizlar bo‘limlari mas’ullari va yangihayotlik xotin-qizlar ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
Aholi muammolarini o‘rganish, hal etish va bandligini ta’minlash kabi ko‘plab yo‘nalishlarda samarali faoliyat yuritib kelayotgan Respublika ishchi guruhi a’zolari besh kun davomida Toshkent shahri, Namangan va Buxoro viloyatlarining eng olis va chekka hududlarida bo‘ldi.
Andijon viloyati hokimi Shuhratbek Abdurahmonov Andijon davlat universitetining bitiruvchi talabalari bilan uchrashib, muloqot o‘tkazdi.
Majburiy ijro byurosi Qoraqalpog‘iston Respublikasi Amudaryo tuman bo‘limi xodimlari tomonidan hamkor tashkilotlar bilan birgalikda olib borilgan targ‘ibot ishlari natijasida yana bir oila yarashtirildi.
O‘tgan yilning avgust oyida qabul qilingan “O‘zboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkalariga hamda ularda qurilgan binolar va inshootlarga bo‘lgan huquqlarni e’tirof etish to‘g‘risida”gi qonun va uning ijrosi doirasida hududlarda boshlangan xatlov jarayonlari hamda undan keyingi jarayonlar ko‘pchilikda tushunmovchilik, e’tirozlar uyg‘otmoqda.
G‘allaorol tumani “Yashnaobod” mahalla fuqarolar yig‘inida aholining tomorqa yer maydonlaridan samarali foydalanish, xonadonlarda parrandachilik, chorvachilik, quyonchilik va asalarichilikni tashkil etish va rivojlantirish borasida ko‘rgazmali seminar tashkil etildi.
Bosh prokuror o‘rinbosari Sherzod To‘xtaboyev Navoiy viloyatida bo‘lib, amalga oshirilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishdi.
Aholi muammolarini o‘rganish va ularni hal etish, bandlikni ta’minlash, kambag‘allikni qisqartirish hamda migratsiyada bo‘lgan fuqarolar bilan manzilli ishlash yuzasidan tuzilgan Respublika ishchi guruhi Namangan viloyati Davlatobod tumanida o‘rganish olib bordi.