Poytaxtimizning Yangi Choshtepa mahallasida Toshkent shahar hokimi, Toshkent shahar IIBB HPB, Oila va xotin-qizlar bo‘limlari mas’ullari va yangihayotlik xotin-qizlar ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
O‘zbekiston Yoshlar ishlari agentligi direktori Alisher Sa’dullayev boshchiligidagi ishchi guruh Surxondaryo viloyatining Sherobod tumanida o‘rganish olib bordi.
Mamlakatimizda nuroniylarni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash, ularga g‘amxo‘rlik ko‘rsatish, kayvoni keksalar hamda o‘sib kelayotgan yosh avlod o‘rtasidagi rishtalarni mustahkamlashga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Aholi muammolarini o‘rganish, hal etish va bandligini ta’minlash kabi ko‘plab yo‘nalishlarda samarali faoliyat yuritib kelayotgan Respublika ishchi guruhi a’zolari besh kun davomida Toshkent shahri, Namangan va Buxoro viloyatlarining eng olis va chekka hududlarida bo‘ldi.
Andijon viloyati hokimi Shuhratbek Abdurahmonov Andijon davlat universitetining bitiruvchi talabalari bilan uchrashib, muloqot o‘tkazdi.
O‘tgan yilning avgust oyida qabul qilingan “O‘zboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkalariga hamda ularda qurilgan binolar va inshootlarga bo‘lgan huquqlarni e’tirof etish to‘g‘risida”gi qonun va uning ijrosi doirasida hududlarda boshlangan xatlov jarayonlari hamda undan keyingi jarayonlar ko‘pchilikda tushunmovchilik, e’tirozlar uyg‘otmoqda.
Bosh prokuror o‘rinbosari Sherzod To‘xtaboyev Navoiy viloyatida bo‘lib, amalga oshirilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishdi.
Aholi muammolarini o‘rganish va ularni hal etish, bandlikni ta’minlash, kambag‘allikni qisqartirish hamda migratsiyada bo‘lgan fuqarolar bilan manzilli ishlash yuzasidan tuzilgan Respublika ishchi guruhi Namangan viloyati Davlatobod tumanida o‘rganish olib bordi.