Ўзбекистон Республикаси Президентининг Наманган вилояти шаҳар ва туманларидаги Халқ қабулхоналарига 12 та “Cobalt” русумли хизмат автомашиналари топширилди.
Шу муносабат билан ташкил этилган тадбирда Халқ қабулхоналари давлат ҳокимияти ва бошқаруви идораларини халққа яқинлаштириш, аҳоли мурожаатлари билан ишлаш, жамият тараққиётига тўсиқ бўлаётган муаммоларни бартараф этишда муҳим ўрин тутаётгани таъкидланди.
– Президентимизнинг жорий йил 17 январдаги “Аҳоли муаммолари билан ишлаш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги фармонига мувофиқ, мазкур тизимни одамларга янада яқинлаштириш тартиби жорий этилди, – дейди Ўзбекистон Республикаси Президентининг Наманган вилоятидаги Халқ қабулхонаси мудири Н.Абдуллаев. – Яъни, энди Халқ қабулхоналари муаммоларни уйма-уй юриб ўрганади ва бартараф этади. Замонавий автомобиллар бу ишнинг янада самарали бўлишига хизмат қилади.
Вилоят шаҳар ва туманларидаги Халқ қабулхоналарига 2018 йилда жисмоний ва юридик шахслардан 13 минг 295 та мурожаат келиб тушган, уларнинг 8 минг 110 тасига ижобий ечим топилган.
Халқ қабулхоналарининг хизмат автомобиллари билан таъминланиши, улар фаолияти самарадорлигини янада оширишга, айниқса, чекка қишлоқларга бориш ва у ерда истиқомат қилаётган юртдошларимиз муаммоларини ҳал қилиш имкониятини кенгайтиришда катта аҳамият касб этади.

Народным приемным Президента Республики Узбекистан городов и районов Наманганской области вручены ключи от 12 служебных автомобилей марки "Cobalt".
На организованном в этой связи мероприятии отмечалось, что Народные приемные играют важную роль в сближении органов государственной власти и управления с народом, работе с обращениями населения, устранении проблем, препятствующих развитию общества.
– В соответствии с Указом Президента нашей страны "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы работы с проблемами населения" от 17 января текущего года внедрен порядок тесного сближения системы с жизнью народа, – говорит заведующий Народной приемной Президента Республики Узбекистан Наманганской областиН.Абдуллаев. – Отныне Народные приемные будут изучать и устранять проблемы путем подворного и поквартирного обхода. Современные автомашины будут служить повышению эффективности работы в данном направлении.
В минувшем году в Народные приемные городов и районов Наманганской области от физических и юридических лиц поступило 13 тысяч 295 обращений, 8 тысяч 110 из которых были решены положительно.
Обеспечение Народных приемных служебными автомобилями имеет важное значение в повышении эффективности их деятельности, в частности, в расширении возможностей посещения жителей отдаленных кишлаков и решения их проблем.