2017-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича ҳаракатлар стратегияси
Юртимизда ногиронлиги бор фуқароларнинг ҳуқуқ ва манфаатларини таъминлаш, уларни қўллаб-қувватлаш ва яшаш шароитларини яхшилаш борасида бир қатор ижобий ишлар амалга оширилиб келинмоқда.
Ҳамжиҳат бўлиб ишласак, барча мақсадларга эришамиз
Ўтган ҳафта иш бошлаган Самарқанд вилояти ҳокими вазифасини бажарувчи А.Бобоев ҳудудларда бўлиб, ижтимоий-иқтисодий ислоҳотларнинг бориши, аҳоли турмуш даражаси билан танишиб, халқ билан юзма-юз мулоқот қилмоқда.
Вазирлик ва идоралар вакиллари Жўраобод маҳалласи аҳолиси билан бир мақсадда бунёдкорликка киришди
Бўка туманидаги Гулистон қишлоғи Жўраобод маҳалласида мингдан зиёд аҳоли истиқомат қилмоқда.
Сайёр қабулда аҳолини қийнаётган масалалар ҳал этилди
Аҳоли вакилларини қийнаётган баъзи масалалар бўладики, уларни энг қуйида – маҳалла кесимида ҳал қилиш мумкин. Бундай муаммоларнинг юзага келишига эса қайсидир масъулнинг бироз эътиборсизлиги ёки масъулиятсизлиги сабаб бўлади.
Тадбиркорлар билан юзма-юз
Рақобат муҳитини ривожлантириш ва маҳаллий маҳсулотларнинг ички ва ташқи бозорлардаги рақобатбардошлигини таъминлаш мақсадида муҳим тадбирлар уюштирилмоқда.
Бош прокурор қиш мавсуми билан боғлиқ камчиликларни бартараф этишга қаратилган ўрганишларни давом эттирмоқда
Хабар берганимиздек, Бош прокуратура томонидан куз-қиш мавсумида аҳолининг ресурсларга бўлган эҳтиёжини таъминлаш учун зарур чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Тошкент вилоят ҳокими Зойир Мирзаев навбатдаги оммавий сайёр қабул ўтказди.
Ҳозир аҳоли ўртасида очиқ мулоқотни йўлга қўйилиши, долзарб муаммоларни аниқлаш, мурожаатларнинг қонуний ва сифатли кўриб чиқилишини таъминлашда самарали механизмга айланган.
Бош прокурор қиш мавсуми билан боғлиқ камчиликларни бартараф этишга кўрсатмалар берди
Бош прокуратура томонидан куз-қиш мавсумида аҳолининг ресурсларга бўлган эҳтиёжни таъминлаш учун зарур чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Муаммоларга ечим топилди
Бухоро вилояти 4-сектори раҳбари, давлат солиқ бошқармаси бошлиғи Дилшод Юлдашев Когон туманидаги “Ўзбекистон” маҳалла фуқаролар йиғинида муаммоларни жойида ҳал этиш, камбағал оилаларни доимий қўллаб-қувватлаш ҳамда ҳудудда ишсизликни камайтириш мақсадида сайёр қабул ўтказди.
Замонавий боғча болалар ихтиёрида
Бухоро вилояти Қоракўл тумани Истиқлол маҳалласидаги 8-сонли мактабгача таълим ташкилоти қайта таъмирланиб фойдаланишга топширилди.