Ширин шаҳрида “Маҳаллани халқ билан давлат ўртасидаги кўприк вазифасини ўтовчи мустақил ва халқчил тузилмага айлантиришда “маҳалла еттилиги” олдида турган долзарб вазифалар” мавзусида амалий семинар ташкил этилди.
Маънавий-маърифий ишларнинг таъсирчанлигини ошириш, маънавият соҳасидаги ички ва ташқи таҳдид ҳамда хавф-хатарларга қарши самарали курашиш, давлат ва жамоат ташкилотларининг бу борадаги фаолиятига кўмаклашиш долзарбдир.
Самарқанд вилояти ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлари томонидан йилнинг иккинчи ярмида туман ва шаҳарларда ўтказиладиган сайёр қабуллар жадвалига кўра, навбатдаги шундай тадбир Оқдарё туманида ташкил этилди.
Юртимизнинг энг чекка, ижтимоий-иқтисодий ҳолати оғир ҳудудларида камбағаллик ва ишсизликни қисқартириш, аҳоли бандлигини таъминлаш ҳамда қиш мавсумига тайёргарлик кўриш бўйича кенг кўламли ишларга киришилган.
“Бухоро ҳудудий электр тармоқлари корхонаси” акциядорлик жамияти ҳудуддаги 480 минг 600 дан зиёд истеъмолчига хизмат кўрсатади.
Хоразмда Олий суд раисининг биринчи ўринбосари Икром Муслимов ва кадрлар бошқармаси бошлиғи Музаффар Муҳитдинов Урганч давлат университетининг бўлажак ҳуқуқшунос талабалари билан учрашди.
Ўзбекистон Республикаси Экология, атроф муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши вазирлиги бўлим бошлиғи Зарина Абдуллаева, Фарғона вилояти ҳокимининг ўринбосари – Туризм бошқармаси бошлиғи Хуршид Аҳмедов, вилоят экология, атроф муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси бошлиғи Баҳромжон Жуманов иштирокида “Раҳбар ва ёшлар” учрашуви ўтказилди.
Мамлакатимизда ёш авлод вакилларига кўрсатилаётган эътибор ва ғамхўрликлар ҳар бир соҳада эртамиз эгаларининг фаоллигини ошириш ҳамда уларнинг орзу интилишларини рўъёбга чиқаришга хизмат қилмоқда.
Сирдарё туманидаги Тараққиёт маҳалласининг бир гуруҳ вакиллари тажриба алмашиш, ўрганганларини ўз яшаш ҳудудидаги бўш, аммо фойдаланилмай келинаётган томорқаларида йўлга қўйиш мақсадида тумандаги Қуёшли ҳамда Сайхунобод туманидаги Нуробод, Пахтакон, Бахмалсой, Нурли йўл маҳаллаларига ташриф буюрди.
Вилоят ҳокими Ботир Зарипов Бухоро муҳандислик-технология институтида бўлди. Дастлаб вилоят раҳбари олий таълим масканидаги истиқболли илмий-инновацион ишланмалар ва тижоратлаштириш лойиҳалари билан танишди.
Иш ҳақи, устама ҳақ ва қўшимча тўловларни ҳисоблаш ва тўлаш | Ишонч телефони | 1 Август 2024 | 14 Август 2024 | Андижон вилояти |
Ишдан бўшатилганда якуний ҳисоб-китоб пуларининг тўланиши | Ишонч телефони | 1 Июль 2024 | 19 Июль 2024 | Жиззах вилояти |