Yangi yil bayrami arafasida Jizzax viloyati Baxmal tumanida nogironligi boʻlgan, ijtimoiy himoyaga muhtoj fuqarolardan 9 nafari yangi uy bilan taʼminlandi.
Tumandagi “Oqtosh” qishloq fuqarolar yigʻini hududida qurib bitkazilgan ikki qavatli yangi uyga imkoniyati cheklangan, ehtiyojmand fuqarolarning oilalari koʻchib kirdi. Ikki-uch xonali, barcha qulaylikka ega zamonaviy xonadonlar sohiblarining quvonchi cheksiz.
Shu munosabat bilan tashkil etilgan tadbirda tuman hokimligi, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining tumandagi Xalq qabulxonasi vakillari, yangi uy egalari va ularning yaqinlari ishtirok etdi.
– Yetti nafar farzandimiz bor, – deydi yangi uylardan biriga koʻchib kirgan Ulbozor Isroilova. – Turmush oʻrtogʻim II guruh nogironi. Uy qurish yoki sotib olishga imkoniyatimiz boʻlmadi. Oʻz uyimiz boʻlishi bizning hayotdagi eng katta orzuimiz edi. Yaratganga shukr, davlatimizning eʼtibori bilan bu orzuimiz ushaldi. Yangi yil arafasida yangi uyli boʻlganimiz biz uchun qoʻshaloq bayram boʻldi.
Yangi uyli boʻlgan imkoniyati cheklangan fuqarolar hududdagi korxona va tashkilotlarga kasanachilikka, haq toʻlanadigan jamoat ishlariga joylashtirilib, oilasiga doimiy daromad manbai ham yaratib berildi.

Новый год отметят в новых домах
В преддверии Нового года в Бахмальском районе Джизакской области 9 гражданам с инвалидностью и лицам, нуждающимся в социальной защите, предоставлены новые дома.
Владельцы новых двух- и трехкомнатных современных домов со всеми удобствами, построенных на территории схода граждан села "Октош", невероятно рады такому подарку.
В организованном по этому случаю мероприятии приняли участие представители районных хокимията и Народной приемной Президента Республики Узбекистан, а также владельцы новых домов, их родные и близкие.
– У меня семеро детей, – говорит хозяйка одного из новых домов Улбозор Исроилова. – Мой муж – инвалид II группы. Ни для постройки, ни для покупки собственного дома у нас не было возможности. Слава Всевышнему, что благодаря оказанному государством вниманию наша заветная мечта сбылась. Новое жилье в преддверии Нового года – двойной праздник для нас.
Граждане с ограниченными возможностями, получившие новые дома, устроены на работу в местные организации и на предприятия надомными работниками, а также привлечены к оплачиваемым общественным работам. Благодаря этому у них теперь есть стабильный источник дохода для содержания семьи.