Hududlar qiyofasi o‘zgarmoqda, ish qizg‘in!
Surxondaryo viloyati Termiz shahridagi «Guliston» mahalla fuqarolar yig‘inida «Obod mahalla» dasturi doirasida qator obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari bugungi kunga qadar qizg‘in davom etmoqda.
Mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash vaziri o‘rinbosari Botir Parpiyev boshchiligidagi Ishchi guruh tomonidan ushbu mahalla hududi bo‘yicha aniq belgilangan vazifalar ijrosi ta’minlanmoqda.
Jumladan, yo‘l-transport infratuzilmasini takomillashtirish, muhandislik-kommunikatsiya tarmoqlari hamda ijtimoiy soha ob’ektlarini yanada yaxshilashga qaratilgan amaliy ishlar natijasida hudud butunlay yangi qiyofa kasb etdi.
Aholini toza ichimlik suvi bilan ta’minlashga jiddiy e’tibor qaratildi. Buning uchun ichimlik suvini o‘tkazishga mo‘ljallangan 2,6 km.likpoliyetilen trubalar mahalla hududiga tortib keltirildi. Mahallaning 9,2 km.lik ichki ko‘chalariga to‘liq asfalt yotqizildi. Barcha ko‘chalarda piyodalar yo‘lakchasi qurilib, eski simyog‘ochlar o‘rniga beton ustunlar va zamonaviy tungi yoritish chiroqlari o‘rnatildi. Mahalla markazida zamonaviy bolalar sport maydoncha qad rostladi.
«Guliston» mahallasidagi barcha oilalar, xususan, markazdan olisroqda joylashgan xonadonlarga 5,1 km.lik yangi elektr tarmog‘i tortilib, zamonaviy transformator o‘rnatildi. Shuningdek, mavjud gaz tarmoqlari qaytadan modernizatsiya qilinib, 8 ta gaz taqsimlash punktlarini qurildi.
bugungi kunga qadar mahalladagi 48 ta xonadon va ularga tegishli uy-joy va qo‘shimcha xo‘jalik binolari qayta ta’mirlandi.
«Guliston» mahallasidagi bu kabi qurilish va obodonlashtirish ishlari ayni vaqtda qizg‘in davom etmoqda.
Belgilangan rejaga muvofiq, tez fursatda mahalladagi ijtimoiy himoyaga muhtoj va ishsiz fuqarolar yashaydigan 24 ta xonadonning har biriga 4-6 sotixli issiqxona tashkil etiladi.
Taklif va tashabbuslar natijasida 35 ta xonadon a’zolarining chorvachilik va parrandachilik, 74 tasida tikuvchilik bilan shug‘ullanishlari uchun zarur shart-sharoitlar yaratiladi.

Идет активная работа по преобразованию облика районов
В махалле «Гулистон» Термеза Сурхандарьинской области до сих пор продолжается работа по благоустройству и озеленению в рамках программы «Благоустроенная махалля».
Рабочая группа во главе с заместителем министра по поддержке махалли и семьи Ботиром Парпиевым обеспечивает исполнение конкретных задач на территории махалли.
В результате практической работы, направленной на совершенствование дорожно-транспортной инфраструктуры, дальнейшее улучшение инженерно-коммуникационных сетей и объектов социальной сферы, территория обрела совершенно другой облик.
Особое внимание уделено обеспечению населения чистой питьевой водой. Для этого по территории махалли проложены лик полиэтиленовые трубы протяженностью 2,6 километра. Заасфальтированы внутренние дороги махалли  протяженностью 9,2 километра.
По всем улицам оборудованы тротуары, вместо старых столбов для электрических сетей установлены новые бетонные столбы с современными фонарями ночного освещения.  В центре махалли построена современная детская спортивная площадка.
Во все дома махали, в том числе в отдаленные от центра дома, проведены новые линии электропередачи протяженностью 5,1 километра, установлен новый трансформатор. Также модернизированы существующие газовые сети, построено 8 газораспределителей.
К настоящему времени осуществлен  ремонт в 48 домах махалли.
В махалле «Гулистон» продолжается активная работа по преобразованию ее облика.
Согласно  намеченному плану в скором времени для каждой из 24 социально уязвимых семей и безработных граждан махалли будут построены теплицы на 4-6 соток.
С учетом предложений и рекомендаций в 35 домах будут созданы условия для разведения скота и птицы, в 74 – для занятий швейным делом.