Aholi muammolarini o‘rganish, hal etish, bandligini ta’minlash, kambag‘allikni qisqartirish va migratsiyadagi fuqarolar bilan ishlash bo‘yicha yurtimizda olib borilayotgan ishlar vaqt va mavsum tanlamaydi.
Samarqand viloyat hokimi vazifasini bajaruvchi A.Boboyev va viloyat sektorlari rahbarlari Kattaqo‘rg‘on tumanida sayyor qabul o‘tkazdi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasida fuqarolarning muammolarini o‘rganish va yechimini topish bo‘yicha tuzilgan respublika ishchi guruhi tomonidan Qonliko‘l tumanida Mo‘ynoq, Qo‘ng‘irot, Shumanay va Xo‘jayli tumanlaridan kelgan fuqarolar uchun murojaatlar va aholini qiynab kelayotgan muammolarga yechim topish bo‘yicha sayyor qabul o‘tkazildi.
Yurtimizdagi ijtimoiy holati og‘ir, yetarli infratuzilmaga ega bo‘lmagan hududlarni “Obod xonadon – obod ko‘cha – obod mahalla” mezoni asosida rivojlantirish, aholi turmush sharoitini yaxshilash bo‘yicha keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.
Xovos tumanidagi 2-sonli politexnikumda ishsiz va band bo‘lmagan fuqarolar, nogironligi bo‘lgan shaxslar, ayniqsa, xotin-qizlar va yoshlarning bandligiga ko‘maklashish, ularni mehnat bozoridagi kasblarga yo‘naltirish maqsadida bo‘sh ish o‘rinlari mehnat yarmarkasi tashkil etildi.
Surxondaryo viloyati hokimi Ulug‘bek Qosimov Yangi yildagi ilk “Hokim va yoshlar” uchrashuvini Bandixon tumani hokimligi majlislar zalida o‘tkazdi.
Hududlarda aholi tomonidan kelib tushayotgan har qanday murojaatlar deputatlar tomonidan o‘rganib, ijrosi nazoratga olinmoqda.
Andijon viloyati hokimi Shuhratbek Abdurahmonov tadbirkorlar hamda tadbirkorlikni rivojlantirishga mas’ul soha xodimlari bilan uchrashdi.
Hurmatli askar va serjantlar, ofitser va generallar! Muhtaram Qurolli Kuchlarimiz faxriylari! Qadrli yurtdoshlar!