Navoiyda sektor rahbari aholi muammolarini oʻrgandi
Navoiy viloyati Davlat soliq boshqarmasi boshligʻi, viloyat 4-sektor rahbari R. Nasimov Navoiy shahrining chekka hududida joylashgan “Tinchlik” mahalla fuqarolar yigʻinida sayyor qabul oʻtkazdi.
Shahar hokimi oʻrinbosari, prokurori, mahalla fuqarolar yigʻini raisi, ichki ishlar idoralari, hududdagi korxona, tashkilot rahbarlari, tijorat banklari mutasaddilari ishtirok etgan sayyor qabulda fuqarolarning imtiyozli kreditlar olish, ichimlik suvi, yoʻl, bandlikka koʻmaklashish, nafaqa taʼminoti bilan bogʻliq masalalar boʻyicha murojaatlari oʻrganildi.
–Oʻgʻlim va kelinim qoʻlida hunari boʻlsada, hozirda ishsiz, - deydi fuqarolardan biri Hakima Davronova. – Ularni ish bilan taʼminlashda yordam soʻrab sektor rahbariga murojaat qildim. Juda xursandman, murojaatim tez kunda hal etiladigan boʻldi. Nasib etsa, oʻgʻlim ham, kelinim ham ishli boʻlib, oilamizga yordami tegadi, jamiyatimiz farovonligi uchun xizmat qiladi.
Uchrashuv soʻngida hududda istiqomat qiluvchi 2 nafar nogiron fuqaro holidan xabar olinib, ularga maxsus aravacha va oziq-ovqat mahsulotlari berildi. Shuningdek, mahalladagi 8 ta ehtiyojmand oilaga ham oziq-ovqat mahsulotlari tarqatildi. Mahalla yoshlari uchun 50 ga yaqin kitob hamda shaxmat va shashka, koptok va boshqa sport anjomlari ulashildi.

Начальник Государственного налогового управления Навоийской области, руководитель 4-го сектора Р. Насимов провел выездной прием в сходе граждан махалли «Тинчлик» на окраине Навои.
На выездном приеме, в котором участвовали заместитель хокима города, прокурор, председатель схода граждан махалли, сотрудники органов внутренних дел, руководители предприятий и организаций района, ответственные лица коммерческих банков, изучены вопросы граждан по получению льготных кредитов, вопросов, касающихся питьевой воды, дорог, содействию занятости.
– Хотя мой сын и невестка имеют профессии, в данное время они безработные, - говорит Хакима Давронова. – Я обратилась к руководителю сектора с просьбой, помочь в трудоустройстве. Я рада, что мой вопрос будет решен в ближайшее время. Скоро мой сын и невестка пойдут работать, внесут свою лепту в семейный бюджет, будут способствовать дальнейшему развитию нашей страны.
После завершения встречи ответственные лица посетили два дома, где проживают люди с ограниченными возможностями. Выдали инвалидные коляски и продукты. Продукты выданы еще 8 нуждающимся семьям. Для молодежи махалли выдали почти 50 книг, шахматы и шашки, мячи и другой спортивный инвентарь.