Davlatimiz rahbarining farmoniga asosan Andijon tumanida ham moddiy yordam va koʻmakka muhtoj oilalar roʻyxati – “Temir daftar”ga kiritilgan oilalarni moliyaviy qoʻllab-quvvatlash uchun “Saxovat va koʻmak” jamgʻarmasi tuman boʻlimi tomonidan yordam pullari oʻz egalariga topshirilmoqda.
Tuman hokimi Ulugʻbek Isomiddinov rahbarligidagi tumandagi qator mahalla fuqarolar yigʻinlaridagi aholiga 220 ming soʻmdan bir martalik moddiy yordam pullari berildi.
– Oʻzim 3-guruh nogironiman, – deydi Qoʻshariq mahallasida yashovchi Xayrullo Soliyev. – Karantin sabab turmush oʻrtogʻim ham vaqtincha ishsiz, ikki nafar farzandimiz bor. Shu sabab turmushda ancha qiynalib qoldik.
Prezidentimizning farmoniga asosan, oilamizga ham moddiy yordam puli berildi. Mana shunday ogʻir damda koʻrsatilgan yordam koʻnglimizni togʻday koʻtardi.
Tumanda Prezident farmoni ijrosini taʼminlash borasida olib borilayotgan ishlar davom etmoqda. Pullarni egalariga yetkazish jarayonlarida tuman hokimi, sektor rahbarlari, jamoatchilik vakillari ishtirok etmoqda.
Viloyatdagi barcha tuman va shaharlarda bir martalik moddiy yordam pullarini berish belgilangan tartiblar doirasida, shaffoflik asosida davom etmoqda.

Нуждающимся в помощи семьям предоставляют материальную помощь
Согласно указу главы нашего государства в Андижанском районе в целях материальной поддержки семей, внесенных в «железную тетрадь» - список нуждающихся в материальной помощи семей - районный отдел фонда «Доброта и поддержка» передает материальную помощь.
Под руководством хокима района Улугбека Исомиддинова жителям ряда сходов граждан махалли предоставляется единовременная материальная помощь в размере 220 тысяч сумов.
- Я инвалид третьей группы, - говорит житель махалли Кушарик Хайрулло Солиев. – У нас двое детей. Из-за карантина супруга временно осталась без работы, из-за чего у нас возникли материальные трудности.
В соответствии с указом Президента страны нашей семье предоставили материальную помощь. В такие трудные дни это радость.
В районе продолжается работа по обеспечению исполнения указа Президента. В процессе доведения денег до адресатов участвуют хоким района, руководители сектора, представители общественности.
Предоставление единовременной материальной помощи в городах и районах области продолжается по установленному порядку, на основе принципа прозрачности.