“Saxovat va ko‘mak”ka prokurorlar ham qo‘shildi
Karantin munosabati bilan qiynalib qolgan ehtiyojmand fuqarolarni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan “Saxovat va ko‘mak” umumxalq harakatiga nafaqat tadbirkorlar, balki prokuratura organlari ham hissa qo‘shmoqda.
Farg‘ona viloyati Uchko‘prik tumani 2-sektor shtabida tuman prokurori A.To‘xtasinov boshchiligida maxsus shtab tashkil qilindi.
Shtabdagi ishchi guruh a’zolari tomonidan hududdagi ehtiyojmandlar o‘rganib chiqilganda yordam zarur bo‘lgan 434 oila borligi aniqlandi.
Kuni kecha ushbu oilalardan 125 tasiga 89 million so‘mlik 15 turdagi oziq-ovqat mahsulotlari tarqatildi va bu jarayon davom etmoqda.
Bundan tashqari, Agrobank, Tomorqa xizmati jamiyati bilan hamkorlikda aholiga tomorqalarini rivojlantirishga ko‘maklashish ishlari boshlab yuborildi. Shu maqsadda 13 million so‘mlik turli xil sabzavot ko‘chatlari tarqatildi. Shu bilan birga, band bo‘lmagan fuqarolarni ishga joylashtirish bo‘yicha ham choralar ko‘rilmoqda.

Сотрудники прокуратуры присоединились к общенародному движению «Доброта и поддержка»
В общенародном движении «Доброта и поддержка», направленном на поддержку социально уязвимых семей, активно участвуют не только предприниматели.
В движение достойный вклад вносят и сотрудники органов прокуратуры.
Во втором секторе Учкуприкского района Ферганской области создан специальный штаб во главе с прокурором района А. Тухтасиновым.
Члены рабочей группы штаба выявили, что в районе проживает 434 социально уязвимые семьи.
Вчера 125 выдали продовольственные продукты 15 видов на 89 миллионов сумов. Данное благое дело продолжается.
Кроме того, Агробанк совместно с обществом «Томорка хизмати» поддерживает жителей, оказывая помощь в развитии деятельности на приусадебных участках. Предоставили рассаду разных овощных культур на 13 миллионов сумов. Принимают меры по трудоустройству незанятых граждан.