Yoshlar bilan uchrashuv
Oʻzbekiston Badiiy akademiyasi Badiiy ijodkorlar uyushmasida Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn instituti rektori bilan yoshlarning uchrashuvi boʻldi.
Institut rektori N.Sayfullayev Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlisga Murojaatnomasi yoshlar hayotida tub burilish yasashi, ularning iqtidorini rivojlantirish, isteʼdodli oʻgʻil-qizlarni qoʻllab-quvvatlash, ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, huquqiy ongini yuksaltirishda muhum ahamiyatga ega ekanligini taʼkidladi.
photo5321235012982516869.jpg
Institut mamlakatimizdagi tasviriy va amaliy sanʼat, dizayn va sanʼatshunoslik sohalarida oliy maʼlumotli, yetuk malakali mutaxassis kadrlar tayyorlaydigan yagona yetakchi taʼlim muassasasi hisoblanadi. Hozir institutda talabalar bakalavriat bosqichida 23, magistratura bosqichida 13 yoʻnalish boʻyicha tahsil olayapti. Institut talabalari turli xalqaro va respublika miqyosida oʻtkazilayotgan festivallar, tanlov-koʻrgazmalar, fan olimpiadalarida muntazam ishtirok etib, yuqori oʻrinlarni egallab kelmoqda.
photo5321235012982516868.jpg
– Prezidentimiz har bir chiqishida yoshlarga keng yoʻl ochish, ilm-maʼrifat egallashimiz uchun munosib sharoit yaratish lozimligi haqida gapiradi, – deydi birinchi kurs talabasi Mohigul Sobirova. – Bugungi uchrashuvda institut miqyosida talabalar oʻrtasida “Eng yaxshi moʻyqalam sohibi”, “Eng zoʻr musavvir”, “Eng mahoratli dizayner” kabi tanlovlarni muntazam oʻtkazish taklifini bildirdim. Bu kabi tanlovlar bizning iqtidorimizni yana-da namoyon etishga, oʻz ustimizda ishlashga ragʻbat boʻladi.

Встреча с молодежью​
В Творческом объединении художников Академии художеств Узбекистана состоялась встреча ректора Национального института художеств и дизайна имени Камолиддина Бехзода с молодежью.
photo5321235012982516869.jpg
Ректор института Н.Сайфуллаев подчеркнул, что Послание Президента Шавката Мирзиёева Олий Мажлису имеет особое значение в жизни молодежи, развитии ее способностей, поддержке юных талантов, повышении социально-политической активности и правового сознания.
photo5321235012982516868.jpg
Институт является единственным в своем роде ведущим учебным заведением по подготовке высокообразованных, всесторонне зрелых, квалифицированных кадров в сфере изобразительного и прикладного искусства, дизайна и искусствоведения. Сейчас студенты обучаются по 23 направлениям бакалавриата и 13 специальностям магистратуры. Студенты института регулярно участвуют в международных и республиканских фестивалях, конкурсах-выставках, научных олимпиадах, занимают почетные места.
photo5321014182944026063.jpg
- В каждом своем выступлении Президент говорит о необходимости предоставления молодежи широких возможностей, создании соответствующих условий для получения знаний, - говорит студентка первого курса Мохигуль Собирова. - На сегодняшней встрече я выдвинула предложение о регулярном проведении конкурсов "Лучший мастер кисти", "Лучший художник", "Самый одаренный дизайнер" среди студентов нашего института. Подобные конкурсы послужат развитию наших талантов, способностей, также будут мотивировать на работу над собой.