Sirdaryo viloyat prokurori Savid Imatov Shirin shahrida sektor rahbarlari, hokim yordamchisi, yoshlar yetakchisi va boshqa mutasaddi idora vakillari ishtirokida aholi bilan sayyor qabul o‘tkazdi.
Qabulda 65 nafar fuqarolar ishtirok etib, 32 ta murojaatlar kelib tushdi. Ushbu murojaatlarning 13 tasi joyida o‘z yechimini topdi. 4 tasiga huquqiy tushuntirishlar berildi, 15 nafar fuqaroning ishga joylashtirish, sog‘lig‘ini tiklash uchun davolanishga yordam berish, tadbirkorlik faoliyati bilan shug‘ullanishi uchun kredit ajratish, yo‘l ta’miri va shu kabi boshqa murojaatlari yozma ravishda qabul qilinib, ijrosi nazoratga olindi.
Qabuldan so‘ng shahardagi profilaktik hisobda turuvchi yoshlar bilan suhbat o‘tkazildi. Yoshlarga kelajakda kasb egallashlari, bandligini ta’minlashda ko‘mak berish yuzasidan mas’ullarga tegishli ko‘rsatmalar berildi.
Kun davomida baydarka va kanoeda eshkak eshish bo‘yicha “Prokuror kubogi” sport musobaqasi o‘tkazilib, g‘olib va sovrindorlarga tashkilotchilar tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari topshirildi.

Прокурор провел выездной прием в городе Ширине
Прокурор Сырдарьинской области Савид Иматов провел в городе Ширине выездной прием с участием руководителей секторов, помощника хокима, молодежных лидеров и представителей других официальных ведомств.
В приеме приняли участие 65 граждан. От них поступило 32 обращения, 13 из которых были решены на месте. По 4 из них даны юридические разъяснения. Кроме того, принято 15 письменных заявлений граждан о трудоустройстве, оказании медицинской помощи, кредитах на развитие бизнеса, ремонте дорог и по другим вопросам. Их исполнение взято под контроль.
После приема было проведено собеседование с молодежью, состоящей на профилактическом учете города. Ответственным лицам даны соответствующие указания по профориентации молодежи, обеспечению ее занятости в будущем.
В течение дня состоялись спортивные соревнования за Кубок прокурора по гребле на байдарках и каноэ. Победители и призеры были награждены дипломами и памятными подарками от организаторов.