Jizzax viloyati Yangiobod tumani hokimi Ibrohim Qarshiboyev “Do‘stlik” mahallasida hamda “Chakand” qishlog‘ida bo‘lib aholi va yoshlar bilan uchrashdi.
Uchrashuvda tegishli korxona va tashkilot rahbarlari, mahalla va qishloq faollari, aholi, xususan, xotin-qizlar va yoshlar ishtirok etdi.
Muloqot davomida tuman hokimi mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar va belgilangan vazifalarga to‘xtalib, joriy yilda hududda aholi turmush farovonligini oshirish borasida amalga oshiriladigan ishlar, mahalla infratuzilmasini yaxshilash va aholi daromadini oshirishga qaratilgan vazifalar xususida gapirib o‘tdi.
Shuningdek, aholi va tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlashga doir yangi imtiyozlar, umumta’lim maktablarida o‘quvchilarga kasb o‘rgatish amaliyotini joriy etish, shuningdek, bandlikni ta’minlash maqsadida ijara shartnomasi asosida aholiga yer ajratish, muqobil energiya manbalaridan foydalanish va uning afzalliklari hamda shu kabi yangiliklar yuzasidan aholi va yoshlarga tushunchalar berildi.
Uchrashuv davomida aholi va yoshlarning ishga joylashish, moddiy ko‘mak va boshqa masalalar bo‘yicha murojaatlari tinglanib, ularni ijobiy hal etish yuzasidan rahbarlarga aniq ko‘rsatmalar berildi.

Хоким Янгиабадского района Джизакской области побывал в махалле «Дустлик» и селе Чаканд, где встретился с населением.
Во встрече приняли участие руководители соответствующих предприятий и организаций, активисты махалли и села, женщины и молодежь.
Глава района рассказал об осуществляемых в стране реформах, намеченных задачах, о работе, предусмотренной провести в районе в текущем году по повышению благосостояния и доходов населения, улучшению инфраструктуры махалли.
Также населению и молодежи были даны разъяснения о новых льготах по поддержке граждан и предпринимательства, внедрении практики обучения профессиям учащихся общеобразовательных школ, выделении земельных участков населению на основе аренды с целью обеспечения занятости, преимуществах использования альтернативных источников энергии, а также о других новшествах.
В ходе встречи были заслушаны обращения населения и молодежи по вопросам трудоустройства, оказания материальной поддержки. Были даны указания руководителям по их положительному решению.