Toshkent shahrida qish mavsumiga puxta tayyorgarlik ko‘rish, hududlarda uy-joy, kommunal xizmat ko‘rsatish, energetika sohalarida yechimini kutayotgan masalalarni hal etish maqsadida uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish va energetika kompleksidagi vazirliklar, idoralar, shahar-tuman hokimliklari va hududiy tashkilotlar rahbarlari ishtirokida 5 noyabr kuni ommaviy qabul o‘tkaziladi.
Aholi bilan ochiq muloqotda O‘zbekiston Respublikasi Uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish vazirligi, Mahalla va nuroniylarni qo‘llab-quvvatlash vazirligi, «Hududiy elektr tarmoqlari» AJ, «Hududgazta’minot» AJ, «O‘zsuvta’minoti» AJ, Ko‘p xonadonli uy-joy fondidan foydalanishni nazorat qilish inspeksiyasi, Toshkent shahar hokimiyati, Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi, «Toshkent shahar mintaqaviy yo‘llarga buyurtmachi xizmati» DUK, Ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish boshqarmasi, «Maxsustrans» ICHB DUK va boshqa qator idoralar rahbarlari fuqarolarni qabul qiladi.
Ommaviy qabul joriy yilning 5 noyabr kuni soat 10:00da Toshkent shahar Yunusobod tumanidagi «O‘zekspomarkaz» binosida bo‘lib o‘tadi.

В Ташкенте состоится общественный прием в рамках подготовки к зимнему сезону
5 ноября, в 10 утра в здании НВК «Узэкспоцентр» состоится общественный прием, нацеленный на всестороннюю подготовку к зимнему сезону в Ташкенте, решение проблем, имеющихся в сфере ЖКХ и энергетики.
В мероприятии примут участие хокимы городов и районов, руководители министерств, ведомств, территориальных организаций жилищно-коммунального хозяйства и энергетического комплекса.
Обращения граждан будут принимать руководители и ответственные лица Министерства жилищно-коммунального обслуживания, Министерства по поддержке махалли и старшего поколения Республики Узбекистан, АО «Худудгазтаъминот» и «Узсувтаъминоти», Инспекции по контролю в сфере эксплуатации многоквартирного жилищного фонда, хокимията Ташкента, Управления по чрезвычайным ситуациям, Управления по экологии и охране окружающей среды, ГУП «Тошкент шахар минтакавий йулларга буюртмачи хизмати» и «Махсустранс», также других ведомств.