Do‘stlikda ommaviy sayyor qabul o‘tkazildi
Jizzax viloyati Do‘stlik tumanida viloyat ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i, 3-sektor rahbari, general mayor G‘ayrat Qodirov tuman hokimi Shavkat Darveshev, tuman sektorlari rahbarlari ishtirokida ommaviy qabul tashkil etildi.
Qabul avvalida ehtiyojmand oilalarning 5 nafar farzandiga, safarbarlik chaqiruv rezervida xizmatni o‘tashi uchun yana 2 nafar yoshga haydovchilik guvohnomasi uchun to‘lov mablag‘lari o‘tkazib berildi, bir guruh ijtimoiy himoyaga muhtoj kishilarga mikroto‘lqinli mini-pech, 16 yoshga to‘lgan 2 fuqaroga O‘zbekiston Respublikasi fuqaroligini tasdiqlovchi ID kartalar topshirildi. Bundan tashqari, 5 nafar tashabbuskor va faol yoshlar qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.
Muloqotda murojaatchilar o‘zlarini qiynayotgan ijtimoiy-maishiy, iqtisodiy va huquqiy masalalarni hal etishda amaliy yordam so‘radi. Jumladan, yo‘llarni ta’mirlash, aliment undirish, ish bilan ta’minlash, tijorat bankidan kredit mablag‘lari olish, elektr transformatorlarini o‘rnatish, elektr tayanchlarni almashtirish kerakligi aytildi. Qabul davomida 25 nafar fuqaroning murojaatlari mutasaddi tashkilotlar mas’ullari ishtirokida hal etiladigan bo‘ldi.
Ommaviy sayyor qabulda ko‘tarilgan masalalarning aksariyati joyida hal etildi. Vaqt va mablag‘ talab etadigan muammolar ijrosini ta’minlash bo‘yicha “yo‘l xaritasi” ishlab chiqilib, ijrosi nazoratga olindi.

В Дустликском районе прошел массовый выездной прием
В Дустликском районе Джизакской области начальником областного управления внутренних дел, руководителем 3-го сектора, генерал-майором Гайратом Кадыровым совместно с хокимом района Шавкатом Дарвешевым организован массовый выездной прием с участием руководителей секторов района.
В начале приема для прохождения службы в мобилизационном призывном резерве были переведены деньги детям из пяти нуждающихся семей, еще двум молодым людям внесена оплата за учебу для получения водительского удостоверения, а также группе нуждающихся жителей были переданы микроволновые печи, еще двум гражданам, которым исполнилось по 16 лет, – ID карты, удостоверяющие личность гражданина Республики Узбекистан. Кроме того, инициативная и активная молодежь награждена ценными подарками.
На встрече жители района обратились с волнующими их проблемами социально-бытового, экономического и юридического характера, попросили оказать им практическую помощь в их решении. В частности, жители обращались по таким проблемам, как ремонт дорог, взыскание алиментов, трудоустройство, получение кредита в коммерческом банке, установка трансформатора, замена электрических опорных столбов.
В ходе приема обращения 25 граждан были решены на месте с участием уполномоченных ответственных организаций.
Большинство поднятых в ходе выездного приема вопросов решено на месте. По поводу проблем, требующих времени и средств, была разработана «Дорожная карта», исполнение которой взято на контроль.