Qo‘mondon urgutlik yoshlar bilan uchrashdi
Samarqand viloyati Urgut tumanida Markaziy harbiy okrug qo‘shinlari qo‘mondoni polkovnik Oybek Saidov hamda tuman yoshlarining uchrashuvi o‘tkazildi.
Yoshlar oyligi doirasida tashkil etilgan tadbirda dastlab qo‘mondon Qurolli Kuchlarimiz tashkil topishining huquqiy asoslari, tuzilishi va tarkibi, armiyani shakllantirishda bosib o‘tilgan mashaqqatli yo‘l haqida gapirib berdi.
Shuningdek, milliy armiyamizdagi islohotlar, mamlakatimiz mudofaa salohiyati, harbiy xizmatchilarning Xalqaro armiya o‘yinlarida erishgan natijalari to‘g‘risida batafsil ma’lumot berildi.
Urgutlik yoshlar harbiy bo‘lish va buning o‘ziga xos talablari, qo‘mondonning hayot yo‘li va faoliyati bilan qiziqdi. Bu boradagi ko‘plab savollarga O.Saidovdan javoblar oldi. Tadbir yakunida qo‘mondon bir guruh yoshlarga badiiy adabiyotlar to‘plami, sport anjomlari hamda esdalik sovg‘alarini topshirdi.
Samarqand garnizonidagi harbiy qism harbiy xizmatchilari tomonidan namoyish etilgan harbiy-texnika va qurol-aslahalar ko‘rgazmasi hamda harbiy orkestr jamoasi tomonidan namoyish etilgan konsert dasturi yoshlarga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi.

В Ургутском районе Самаркандской области состоялась встреча командующего войсками Центрального военного округа полковника Ойбека Саидова с местной молодежью.
На мероприятии, организованном в рамках месячника молодежи, командующий рассказал о нормативно-правовой базе, структуре и составе Вооруженных Сил нашей страны, нелегком пути формирования Национальной армии.
Также была представлена подробная информация о реформах, проводимых в системе Вооруженных Сил Узбекистана, оборонном потенциале нашей страны, результатах, достигнутых военнослужащими на Армейских международных играх.
Молодежь Ургута познакомилась с жизнью в армии, ее особенностями, а также узнала о деятельности командующего, получила от О.Саидова ответы на свои вопросы. Командующий подарил группе молодежи коллекцию художественной литературы, спортивные принадлежности и памятные подарки.
В завершение мероприятия были представлены выставка техники и вооружения, подготовленная военнослужащими воинской части Самаркандского гарнизона, и концертная программа в исполнении военного оркестра.