Davlat xizmatlari ko‘rsatish yanada takomillashadi
Nukusda “O‘zbekistonning qishloq joylarida davlat xizmatlarini ko‘rsatishni rivojlantirish va boshqaruv darajasini oshirish” loyihasi doirasida seminar-trening bo‘lib o‘tdi.
Davlat xizmatlari agentligi, Yevropa Ittifoqi va Birlashgan Millatlar Tashkiloti Taraqqiyot Dasturining O‘zbekistondagi vakolatxonasi hamkorligida o‘tkazilgan tadbirda Davlat xizmatlari agentligi Qoraqalpog‘iston Respublikasi boshqarmasi, shahar va tumanlar davlat xizmatlari markazi xodimlari, shuningdek, davlat xizmatlarini ko‘rsatishda hamkor tashkilotlar vakillari ishtirok etdi.
Ishtirokchilar loyiha doirasida davlat xizmatlarini ko‘rsatishda vujudga kelayotgan muammoli vaziyatlarni bartaraf etish, ko‘rsatilayotgan xizmatlarni soddalashtirish bo‘yicha fikr va takliflarini bildirdi.
– Ushbu loyihaning asosiy maqsadi qishloq joylarda davlat xizmatlari ko‘rsatish sifatini yanada rivojlantirishdan iborat, – deydi Davlat xizmatlari agentligi Qoraqalpog‘iston Respublikasi boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i X.Nurimbetov. – Shuningdek, ushbu hududlarda istiqomat qiluvchi aholi uchun mazkur xizmatlardan foydalanishda qulayliklar yaratish va amaliyotda uchrashayotgan kamchiliklarni bartaraf etish muhim hisoblanadi.
Ta’kidlanganidek, mazkur seminar-trening davlat xizmatlari ko‘rsatish tizimining rivojiga, fuqarolarga, shu jumladan, chekka hudud aholisiga xizmat ko‘rsatish sifatini yanada yaxshilashga xizmat qilishi shubhasiz.

В Нукусе прошел семинар-тренинг в рамках проекта «Развитие предоставления государственных услуг и повышение уровня управления в сельской местности».
В мероприятии, организованном Агентством государственных услуг совместно с Европейским союзом и представительством Программы развития ООН в Узбекистане, приняли участие представители каракалпакского управления, городских и районных центров государственных услуг, а также представители партнерских организаций по оказанию госуслуг.
Участники семинара высказали мнения и предложения по устранению проблемных ситуаций, возникающих при оказании госуслуг в рамках проекта, упрощению процедуры их предоставления.
- Основная цель данного проекта – дальнейшее повышение качества предоставления государственных услуг в сельской местности, - сказал начальник отдела каракалпакского управления Агентства государственных услуг Х. Нуримбетов. - Также важно создавать дополнительные удобства для жителей этих территорий в данном направлении, устранять встречающиеся на практике проблемы.
Было отмечено, что данный семинар-тренинг внесет свой вклад в развитие системы госуслуг, дальнейшее повышение качества обслуживания граждан, в том числе жителей отдаленных районов.