Tuman DXM binosi Davlat xizmatlari agentligi, mahalliy byudjet hamda homiylik mablag‘lari hisobiga qurildi. Zamonaviy arxitektura va me’moriy dizaynga asoslangan zamonaviy inshoot “OSIYO SHK” xususiy korxonasi jamoasi tomonidan shartnomada belgilangan muddatda qurib bitkazildi.
Yangi binoda aholi tadbirkorlar, markaz xodimlari uchun barcha qulayliklar mavjud. Markazga kiraverishda tashrif buyuruvchilarni muassasa xodimlari kutib olib, tegishli tartibda elektron navbat asosida xizmat oynasiga yo‘naltiradi. Fuqarolarga huquqiy tushuntirish ham berish aynan shu yerdan boshlanadi. Monitorlarda davlat xizmatlari ko‘rsatish sohasidagi yangiliklar, davlat xizmatlari olish tartiblari to‘g‘risidagi roliklar namoyish etiladi.
Markazda tuman adliya FHDYO bo‘limlari, notarius idorasi, kutish zali, bolalar maydonchasi, kutubxona aholiga xizmat qilayotir. Bundan tashqari O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining tadbirkorlar murojaatlarini ko‘rib chiqish qabulxonasi, E-auksion xonasi shu binoda joylashgani odamlarga qulaylik tug‘dirmoqda.
Tuman davlat xizmatlari markazi orqali aholi va tadbirkorlik sub’ektlariga 2020 yilning o‘tgan o‘n bir oyi davomida 9 ming 415 ta xizmat ko‘rsatildi. Yangi binoda aholiga xizmat ko‘rsatish sifati yanada oshib, bu ko‘rsatkichlar soni ikki barobarga oshishi ko‘zda tutilgan.
Tantanali ochilish marosimidan so‘ng yig‘ilganlar markazda yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.

В Зафарабадском районе сдано в эксплуатацию новое современное здание центра государственных услуг.
Оно было своевременно построено в современном архитектурном стиле частным предприятием OSIYOSHK за счет средств Агентства государственных услуг, местного бюджета и спонсоров.
В новом здании созданы все необходимые условия для населения, предпринимателей и персонала центра. Работники центра, встречая посетителей у входа, направляют их по электронной очереди к нужному окошку. Именно здесь даются первые юридические консультации. На настенных мониторах транслируются новости в сфере оказания госуслуг, ролики о действующих правилах и порядках.
В центре функционируют отделы юстиции, ЗАГСа, нотариальная контора, имеются комфортный зал ожидания, а также детская площадка и библиотека. Кроме того, дополнительные удобства для людей создают расположенные в этом же здании Приемная Премьер-министра Республики Узбекистан по рассмотрению обращений предпринимателей и кабинет Е-auksion.
Данным центром государственных услуг за 11 месяцев 2020 года населению и субъектам предпринимательства было оказано 9 415 услуг. В новом здании планируется вдвое увеличить спектр оказываемых услуг с дальнейшим повышением их качества.
После торжественного открытия центра собравшиеся ознакомились с созданными в нем условиями.
На сегодняшний день в новые здания переехали 10 из действующих в области 13 центров государственных услуг. Строительство еще трех новых зданий районных центров госуслуг близится к завершению.