“Ҳоким ва тадбиркорлар” учрашувида 61 мурожаат ижобий ҳал этилди
Наманган вилоят ҳокими вазифасини бажарувчи Шавкат Абдуразоқов ҳафтанинг ҳар чоршанба куни тадбиркорлар билан учрашиб, уларнинг мурожаатларини тингламоқда. Янги, истиқболли лойиҳалар билан танишмоқда.
Бугун бўлиб ўтган авбатдаги “Ҳоким ва тадбиркорлар” учрашуви аввалида олдинги мулоқотларда белгиланган вазифалар ижроси атрофлича муҳокама этилди. Муаммоли масалалар ечими кўриб чиқилди.
Ҳокимлик ахборот хизматига кўра, ҳозирга қадар вилоят раҳбарининг кичик бизнес вакиллари билан ўтказган мулоқотлари мобайнида жами 117 мурожаат келиб тушган.
Жумладан, 61 мурожаат ижобий ҳал этилишига эришилди. Айни пайтда ишбилармонлар томонидан кўтарилган 56 масала юзасидан ўрганишлар олиб борилмоқда.
Навбатдаги учрашувда 30 нафардан зиёд ишбилармон бизнес лойиҳалари, фаолиятида учраётган муаммо ва тўсиқлар бўйича ҳокимга мурожаат билан чиқди.
Бундан  ташқари имтиёзли банк кредити, ер ажратиш ва коммунал хизматлар таъминоти билан боғлиқ масалалар ҳам тингланди. Шавкат Абдураззоқов ҳар бир мурожаат доимий назоратда экани, ижросини таъминлаш муҳимлигини таъкидлади.

На встрече «Хоким и предприниматели» 61 обращение решили положительно
Исполняющий обязанности хокима Наманганской области Шавкат Абдураззаков каждую среду встречается с предпринимателями и заслушивает их обращения, знакомится с новыми перспективными проектами.
На прошедшей вчера  очередной встрече «Хоким и предприниматели»  сначала были всесторонне обсуждены вопросы исполнения  поставленных ранее задач.
Как сообщает пресс-служба хокимията, на встречах  всего поступило 117 обращений. 61 обращение уже решено положительно. 56 затронутых предпринимателями вопросов изучают.
На очередной встрече  к хокиму о препятствиях и проблемах, встречающихся в  деятельности, бизнес-проектах обратились более 30 предпринимателей.   Были заслушаны вопросы, связанные с льготным кредитованием, выделением земли,  коммунальными услугами.
Шавкат Абдураззаков отметил, что  каждое обращение находится на постоянном контроле и очень важно  исполнение.