Шаҳрисабз шаҳри ва тумани аҳолиси учун давлат хизматлари марказининг янги биноси фойдаланишга топширилди.
Бинонинг очилишига бағишланган тантанали тадбирда давлат хизматлари маркази ҳозирги кунда фуқароларнинг узоғини яқин, вақтини тежашда, ортиқча оворагарчиликларнинг камайишига хизмат қилаётгани таъкидланди.
Марказ 2018 йилда ташкил қилинган бўлиб, 29 турдаги давлат хизматлари кўрсатишдан бошлаган. Марказ томонидан 2018 йилда аҳолига 18 минг 600 та давлат хизмати кўрсатилган. Якунланган 2019 йилда эса марказ томонидан 56 мингга яқин 86 турдаги давлат хизматлари кўрсатилган.
photo5211188523405782165.jpg
Шаҳрисабз шаҳар Давлат хизматлари маркази томонидан 360 тага яқин тадбиркорлик субъектлари рўйхатга олинган, шунингдек Марказда “сайёр тартибда хизмат кўрсатиш” йўлга қўйилган бўлиб, ҳозирги кунда ушбу хизматдан 751 та давлат хизмати кўрсатилган.
Янги бинода барча қулайликлар мавжуд. Кутубхона, болалар майдончаси, мажлислар зали, ўз-ўзига хизмат кўрсатиш бурчаги ташкил этилган.

Сдано в эксплуатацию новое здание центра государственных услуг для населения района и города Шахрисабза.
На торжественном мероприятии, посвященном открытию здания отмечалось, что центры государственных услуг во многом облегчают жизнь граждан, помогают им сэкономить время и решить вопросы без лишней волокиты.
Данный центр был организован в 2018 году и начинал свою деятельность с оказания 29 видов государственных услуг. В первый год было оказано 18600 государственных услуг, а в 2019 году - около 56 тысяч услуг 86 видов.
В центре государственных услуг в Шахрисабзе прошли регистрацию около 360 субъектов предпринимательства, налажено оказание услуг с выездом, на сегодняшний таких услуг оказано 751.
В новом здании имеются все необходимые условия - библиотека, детская площадка, зал заседаний, организован уголок самообслуживания.