Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирининг ўринбосари подполковник М.Т.Рахматуллаев томонидан Кегейли тумани “Бахытлы” МФЙ ҳудудидаги 19-сонли мактабининг биносида сайёр қабул ўтказилди.
Қабулда жами 21 нафар фуқароларнинг мурожаатлари қабул қилиниб, 8 таси тегишли идоралар масъуллари билан ижобий ҳал этилди, 7 таси бўйича қўшимча текшириш ўтказиш учун мурожаат ижрога қабул қилиниб, ижроси назоратга олинди ва қолган 6 таси бўйича тушунтиришлар берилди.
Шунингдек, сайёр қабул давомида мурожаат этган кам таъминланган оилаларнинг ижтимоий аҳволлари ҳам ўрганилиб, амалий ёрдамлар кўрсатилди.
Жумладан, кам таъминланган оила С.Турдимуратованинг уйи том қисми вазирлик ҳузуридаги Тергов бошқармаси ва туман ИИБ ходимлари ҳайрия ҳаракатлари натижасида шифер қилиниши таъминланди.
Бугунги кунда тасдиқланган режа асосида Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирининг ўринбосари подполковник М.Т.Рахматуллаев томонидан Қорақалпоғистон Республикасининг шаҳар ва туманларида сайёр қабуллар ўтказилиши давом этмоқда.

Очередной выездной приём граждан в Республике Каркалпакстан
6 декабря текущего года заместителем министра МВД Республики Каракалпакстана - начальником Следственного управления подполковником Рахматуллаевым М.Т. был проведен выездной прием для населения Кегейлиского района.
В ходе выездного приема, подполковник Рахматуллаев М.Т. принял 21 граждан, в результате которого, обращения 8 граждан были положительно разрешены на месте, обращение 7-х граждан было направлено на исполнение и взяты под контроль, по обращениям 6-х граждан была дана правовая консультация.
В ходе выездного приёма, было изучено социальное состояние ранее уже обращавшихся малообеспеченных семей, которым была оказана материальная помощь. В частности, в результате благотворительности сотрудников Следственного управления и районного ОВД была отремонтирована кровля дома малообеспеченной семьи С.Т.
На сегодняшний день, на основании утвержденного плана, выездные приемы заместителя министра МВД Республики Каракалпакстана – подполковника Рахматуллаева М.Т. продолжаются, в ходе которых запланировано осуществление приема граждан во всех городах и районах Республики Каракалпакстан.