Ҳоким мурожаатларни ўрганди
Тошкент вилоятининг Бекобод шаҳридаги Жомий ва Бунёдкор маҳаллалари аҳолиси учун вилоят ҳокими Зойир Мирзаевнинг сайёр қабули ўтказди. Унда вилоятнинг банк-молия муассасалари масъуллари, тегишли бошқарма ва ташкилот раҳбарлари иштирок этди. Ҳозир мазкур ҳудудларда 2,5 минг нафарга яқин аҳоли истиқомат қилади.
Фуқаролар асосан соғлиқни сақлаш, моддий-кўмак, уй-жой ва маиший турмуш муаммолари, коммунал хўжалик, бандлик, тадбиркорлик, кредит олишга доир масалалар билан мурожаат қилди. Кўпгина масалалар ўз жойида, тегишли масъуллар иштирокида ҳал этилди.
Хусусан, ҳудуд аҳолисини анча йиллардан бери коммунал ва бошқа маиший тўловларни амалга ошириш, банк хизматларидан фойдаланиш учун банкомат шохобчалари етарли бўлмагани қийнаб келган. Бу муаммо жойида ҳал этилди. Айрим мураккаб масалалар эса алоҳида ўрганиладиган бўлди. Шу боис, уларни вилоят ҳокими бирма-бир қайд этиб, шахсан назоратга олишини билдирди ва тегишли раҳбарларга аниқ кўрсатма ҳамда топшириқларни берди.
Жараёнда айрим фуқароларга ҳуқуқий жиҳатдан тушунтиришлар берилди. Соғлиғида жиддий муаммо бўлган беморлар 12 турдаги чуқурлаштирилган тиббий кўрикдан ўтказилди. Эҳтиёжманд фуқароларга дори-дармон учун моддий кўмаклар ажратилди.
Сайёр қабулдан сўнг Зойир Мирзаев аҳолининг яшаш шароити, маҳалла имкониятлари билан танишди. Маҳаллани янада обод ва кўркам қилиш, аҳоли учун дам олиш ҳамда маданий ҳордиқ чиқарадиган масканларни кўпайтириш бўйича ўз тавсияларини берди.
Масалан, Жомий маҳалласида қаровсиз қолган боғни шу ернинг аҳолиси учун хизмат қиладиган ўзига хос хиёбонга айлантириш бўйича масъулларга аниқ кўрсатмалар берилди. Шу куни маҳалла аҳли ҳамда Зойир Мирзаев бошчилигидаги вилоят фаоллари тўкин дастурхон атрофида  самимий гурунг қилди. Оқшом пайти  гулхан атрофида ёшлар давраси ташкил этилди.

Хоким изучил обращения
Хоким области Зойир Мирзаев провёл выездной приём для жителей махаллей "Джами" и "Бунёдкор" Бекабадского района Ташкентской области.
В мероприятии участвовали представители банковско-финансовых учреждений области, руководители профильных ведомств и организаций.
На  массивах проживают около 2,5 тысячи человек. Граждане в основном обращались по вопросам здравоохранения, финансовой помощи, жилищно-бытовых вопросов, коммунальных услуг, трудоустройства, предпринимательства и получения кредитов. Многие вопросы решены на месте, с участием соответствующих должностных лиц.
Население региона на протяжении многих лет страдает от нехватки банкоматов для оплаты коммунальных и других бытовых платежей, а также для пользования банковскими услугами. Эта проблема была решена на месте. Некоторые сложные вопросы будут прорабатываться отдельно, поэтому глава региона отметил их по отдельности и заявил, что будет держать их под личным контролем, дал чёткие поручения и указания соответствующим руководителям.
В ходе мероприятия гражданам были даны юридические разъяснения. Жители с серьёзными проблемами со здоровьем прошли 12 видов углубленного медицинского обследования. Нуждающимся гражданам была оказана материальная помощь на приобретение лекарств. После выездного приёма Зойир Мирзаев ознакомился с условиями жизни населения и возможностями махалли. Ответственным лицам были даны чёткие указания превратить заброшенный парк в уникальное место.