Истиқлолимизнинг 33 йиллиги байрами нишонланаётган шу кунларда Фарғона вилояти Ўзбекистон туманида “Аёллар дафтари" ва "Ёшлар дафтари"даги 83 нафар хотин-қизнинг бандлиги таъминланди.
Уларга маҳалладаги ҳоким ёрдамчиларининг тавсияси асосида бепул замонавий тикув машиналари топширилди.
Шу муносабат билан ташкил этилган тадбирда туман секторлар раҳбарлари, тегишли мутасаддилар, ҳоким ёрдамчилари ва эҳтиёжманд хотин-қизлар иштирок этди.
Учрашувда сўз олган туман ҳокими Шерзод Йўлдошев барчани мустақиллик байрами билан қизғин қутлаб, инсон қадри улуғланган юртимизда хотин-қизларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, уларга ғамхўрлик кўрсатиш давлатимиз сиёсатининг устувор йўналишларидан эканлигини қайд этди.
Ўз ўрнида тадбир иштирокчилари давлатимиз раҳбарининг ташаббуси асосидаги бундай эътиборнинг айни байрам кунлари рўёбидан икки карра мамнунлигини билдирди.

Подарки к празднику безработным и нуждающимся женщинам
В эти дни, когда отмечается 33-летие независимости республики, в Узбекистанском районе Ферганской области была обеспечена занятость 83 человек, внесенных в «женскую» и «молодежную» тетради.
По рекомендации помощников хокимов в махаллях, им были бесплатно переданы современные швейные машинки.
В мероприятии, организованном по этому случаю, участвовали  руководители секторов района, ответственные лица, помощники хокимов и нуждающиеся женщины.
Хоким района Шерзод Юлдашев поздравил всех собравшихся с праздником Независимости и отметил,  что в нашей стране одним из приоритетных направлений государственной политики является всесторонняя  поддержка женщин, проявление заботы о них.
В свою очередь присутствующие выразили признательность в связи с проявлением такого внимания и заботы в эти праздничные дни.