Наманган вилояти Учқўрғон туманидаги Каттачек маҳалласида “Обод хонадон – обод кўча – обод маҳалла” мезонлари доирасида амалий ишлар давом этмоқда.
Дастур асосида замонавий лойиҳалар асосида маҳалла идора биноси, 39- МТТ биносини мукаммал таъмирланиб, 10-умумий ўрта таълим мактаби учун 330 ўринли ўқув биноси қурилади. “Каттачек” оилавий шифокорлик пункти биносида ҳам таъмирлаш ишлари бажарилиб, янги лаборатория бунёд этилади. Қишлоқдаги хиёбон қайта реконструкция қилинади. Шунингдек, 18,5 километр ички йўллар асфальтланади, 1 та сув иншооти қурилади, 3 километр масофада ичимлик суви тармоғи тортилади ҳамда 3,4 километр масофадаги электр тармоғи қайтадан замонавий қурилмалар билан тортилади.
Маҳаллада шунингдек, баҳор мавсумида 16 та кўча бўйида мевали ва манзарали дарахт кўчатлари ўтқазилади.

В махалле «Каттачек» Учкурганского района Наманганской области осуществляется практическая работа по принципу «Благоустроенный дом – благоустроенная улица – благоустроенная махалля».
На основе программы современных проектов будет проведен капитальный ремонт в административном здании махалли, ДОУ№39, а также построено здание на 330 мест для общеобразовательной школы №10. Также намечено отремонтировать здание семейного медицинского пункта «Каттачек» и построить новую лабораторию.
Будет проведена реконструкция сквера в селе, заасфальтировано 18,5 километра внутренних дорог, построено водное сооружение, проложены трехкилометровая сеть для подачи питьевой воды и 3,4 километра электролиний.