Ҳоким ёшлар билан учрашди
Тошкент давлат иқтисодиёт университетида Тошкент шаҳар ҳокими в.б. Шавкат Умурзоқов иштирокида "Ҳоким ва ёшлар" учрашуви бўлиб ўтди.
Тадбирда Шавкат Умурзоқов Президентимиз томонидан ёшлар бандлигини таъминлаш, сифатли таълим билан қамраб олиш ва бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, ижтимоий қўллаб-қувватлаш ҳамда соғлом фирклашларига замин яратиш бўйича вазифалар белгилаб берилганини таъкидлаб ўтди.
Қайд этилганидек, ушбу вазифалар ижроси доирасида 2023 йил давомида кўмакка муҳтож оғир тоифадаги ёшларнинг муаммолари ҳал қилинди, ишсиз ҳамда мактаб битирувчиларининг бандлиги таъминланди.  Бундан ташқари, йил давомида “Ёшлар дафтари”га киритилган  ёшларга ҳам кўмак кўрсатилиб, муаммолари ҳал қилинди.
Ёшларга кўмаклашиш, уларни қўллаб-қувватлаш борасида келгуси йилга режалаштирилган ишлар, ёшларнинг бандлигини таъминлаш бўйича манзилли рўйхат шакллантирилгани, шунингдек, “Ёшлар дафтари” доирасида кўмак олишлари кутилаётгани айтиб ўтилди.
Учрашув якунида Ш.Умурзоқов ёшларнинг саволларига жавоб бериб, ўз ҳаёт ва меҳнат тажрибаси билан ўртоқлашди. Тадбир якунида йил давомида юқори натижаларга эришган энг фаол ёшлар Ташаккурнома ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.

В Ташкентском государственном экономическом университете состоялась встреча исполняющего обязанности хокима города Шавката Умурзакова с молодежью.
На мероприятии Ш. Умурзаков отметил, что Президентом страны определены задачи по обеспечению занятости, охвату молодежи качественным образованием и организации ее содержательного досуга, созданию фундамента для социальной поддержки и формирования здорового мышления.
Как отмечалось, в рамках исполнения этих задач в течение 2023 года были решены проблемы представителей молодежи, нуждающихся в помощи и относящихся к «сложной» категории, а также обеспечена занятость безработных юношей и девушек и выпускников школ.
Подчеркнуто, что работа по содействию и поддержке молодежи в будущем году продолжится: будут сформированы адресные списки по обеспечению занятости юношей и девушек, оказана помощь в рамках «Молодежной тетради».
В завершение встречи Ш. Умурзаков ответил на вопросы молодежи, поделился своим жизненным и трудовым опытом. Самые активные молодые люди, достигшие успехов в течение года, были награждены памятными подарками.