Куз-қиш мавсумини беталафот ўтказишга қаратилган тарғибот тадбирлари давом этмоқда
Аввал хабар қилинганидек, мамлакатимизда жорий йил 1 сентябридан бошлаб “Ёнғиндан огоҳлик” умуммиллий кампаниясига старт берилган эди.
Кампания доирасида аҳоли ва ҳудудларни фавқулодда вазиятлардан муҳофаза қилиш ҳамда ёнғин хавфсизлигини таъминлаш мақсадига қаратилган чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Хоразм вилояти Фавқулодда вазиятлар бошқармаси, “Ҳудудгаз Хоразм” газ таъминоти филиали ҳамда “Ҳудудий электр тармоқлари” AЖ ходимлари ҳамкорлигида барча туман, шаҳарларда аҳоли хонадонлари, қурилиш объектлари ва таълим муассасаларида навбатдаги хавфсизлик тарғиботи тадбирлари ўтказилди.
Унда аҳоли хонадонларида техника ва ёнғин хавфсизлиги қоидаларига қай даражада амал қилинаётгани ўрганилиб, фуқаролар билан “Ёнғинларнинг келиб чиқишини олдини олиш” ва “Ис газидан ҳимояланиш” каби мавзулар юзасидан тушунтириш ишлари олиб борилди. Шу билан биргаликда, тумандаги ёнғинга қарши ер ости сув олгичлари ҳолати ҳам кўздан кечирилиб, камчиликлар бартараф этилди.

Как сообщалось ранее, в нашей стране, начиная с 1 сентября, был дан старт общенациональной кампании «Бдительность при пожарах».
В ее рамках осуществляются мероприятия с целью обеспечения противопожарной безопасности и защиты от чрезвычайных ситуаций населения и территорий.
Сотрудники управления по чрезвычайным ситуациям Хорезмской области совместно с филиалом газоснабжающей организации «Худудгаз Хоразм» и АО «Худудий электр тармоклари» провели очередные мероприятия по безопасности среди населения районов и городов, на строительных объектах, в образовательных учреждениях.
На них был изучен вопрос, насколько население соблюдает технику и правила пожарной безопасности. Среди граждан провели разъяснительную работу по темам «Предотвращение возникновения пожара» и «Защита от угарного газа». Вместе с тем также были осмотрены подземные хранилища воды в районе для борьбы с пожарами, были устранены имеющиеся недостатки.