Пойтахтимизда Давлат кадастрлари палатаси раиси ўринбосари Абдулазиз Юнусов ҳамда палатанинг Тошкент шаҳар бошқармаси бошлиғи Жасур Каримов иштирокида Юнусобод тумани аҳолиси учун сайёр қабул ўтказилди.
Унда 70 га яқин фуқаролар қатнашди ва 20 дан зиёд фуқаронинг кадастр ҳужжатларини расмийлаштириш, мулкни давлат рўйхатидан ўтказиш, мерос ва шу каби масалалар бўйича мурожаатлари тингланди.
Маълумки, мамлакатимизда аҳоли мурожаатлари билан ишлаш борасида халқчил механизм йўлга қўйилган. Хусусан, жойларда ташкил этилаётган сайёр қабуллар, аҳоли вакиллари билан мутасадди раҳбарларнинг учрашувлари бугун яхши анъанага айланди. Халқ билан мулоқот тизимининг амалий натижалари одамлар розилигига эришиш ҳамда жамият ривожини таъминлашга хизмат қилмоқда.
Сайёр қабулда келиб тушган аксарият масалалар жойида ҳал этилди. Ўрганилиши вақт талаб қилган мурожаатлар юзасидан мутасаддиларга топшириқ берилиб, ижроси назоратга олинди.
Шунингдек, йиғилганларга қонунчиликдаги янгилик ва ўзгаришлар ҳақида ҳам батафсил маълумот тақдим қилинди.
– Кадастр борасида кўплаб масалаларга ҳали тушунмас эканман, –деди фуқаро Лола Эргашева. – Мазкур сайёр қабул орқали кўплаб ҳуқуқларимни билиб олдим. Соҳага оид маълумотлар беришди. Бундай тадбирлар одамларнинг соҳага оид билимларини оширишга хизмат қилади.

В нашей столице состоялся выездной прием для жителей Юнусабадского района с участием заместителя председателя Палаты государственных кадастров Абдулазиза Юнусова и руководителя Ташкентского городского управления Палаты Жасура Каримова.
В нем приняли участие около 70 граждан, было рассмотрено более 20 обращений граждан по кадастровым документам, государственной регистрации имущества, наследства и другим вопросам.
Известно, что в нашей стране создан народный механизм по работе с обращениями граждан. В частности, сегодня доброй традицией стали организуемые на местах выездные приемы, встречи официальных лиц с представителями населения.
Большинство вопросов, поступивших в ходе выездного приема, были решены на месте. По обращениям, требующим времени для изучения, должностным лицам были даны поручения, и их исполнение взято под контроль.
Участникам встречи также была предоставлена подробная информация о нововведениях и изменениях в законодательстве.
– Благодаря этому выездному приему я узнала о многих своих правах, – сказала гражданка Лола Эргашева. – Такие мероприятия способствуют расширению знаний людей в этой области.