Наманган вилояти Тўрақўрғон туманида вилоят солиқ бошқармаси бошлиғи А. Бойхонов туман ҳокими А. Мансуров ҳамроҳлигида жисмоний ва юридик шахслар учун қабул ўтказди.
Сайёр қабулда тадбиркорлик фаолиятини ривожлантириш, уй-жой олиш, тиббий ёрдам кўрсатилиши, меросга эгалик қилиш, болалар нафақаси каби масалаларда мурожаатлар тингланди.
Тадбир доирасида туман камбағалликни қисқартириш ва бандликка кўмаклашиш бўлими томонидан бўш иш ўринлари меҳнат ярмаркаси ташкил этилди. Унда 97 та корхона, ташкилот ва муассаса 930 дан зиёд бўш иш ўрни билан иштирок этди.
Меҳнат ярмаркасида 14 нафар фуқаро ишга жойланди, 8 нафарига қайта касбга ўқиш учун йўлланма берилди. “Аёллар дафтари”га киритилган эҳтиёжманд хотин-қизларга тадбиркорлик фаолиятини бошлаши учун субсидия асосида тикув машиналари ажратилди.

В Туракурганском районе Наманганской области прошел прием юридических и физических лиц. Мероприятие провели начальник областного управления Государственного налогового комитета А.Бойхонов и хоким района А.Мансуров.
На выездном приеме были заслушаны обращения по вопросам развития предпринимательской деятельности, оказания медицинской помощи, решения жилищных проблем, выплаты детских пособий.
В рамках мероприятия районным отделом сокращения бедности и содействия занятости была организована ярмарка вакантных рабочих мест. В ней приняли участие 97 предприятий, организаций и учреждений с более 930 рабочими местами.
В ходе ярмарки труда 14 человек были трудоустроены, 8 граждан получили направления на переобучение. Нуждающимся женщинам из «женской тетради» на основе субсидии выделили швейные машинки для начала предпринимательской деятельности.