Бухоро вилояти Когон туманининг “Наврўз” маҳалла фуқаролар йиғини Маданият қўрғонидаги эски биносида Хуршида Ҳамроева вояга етмаган фарзанди билан яшаб келаётган эди.
Хуршида опа учун янги йил қувончли бошланди. Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 6 декабрдаги “Уй-жойга муҳтож хотин-қизларни уй-жой билан таъминлаш тўғрисида”ги қарорига биноан аёл фарзанд билан ижара шартномаси асосида барча қулайликларга эга бўлган икки хонали ижтимоий уйга жойлаштирилди.
Давлатимиз раҳбарига биз хотин-қизларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаб, амалий кўмак бераётгани учун самимий ташаккуримни изҳор этаман – дейди Хуршида Ҳамроева. –Неча йиллардан буён ижарама-ижара юриб сарсон эдик. Инсонпарвар ҳукуматимиз томонидан мен ва менга ўхшаш ижтимоий ҳимояга муҳтож аёлларга эътибор ҳамда амалий ғамхўрлик кўрсатилиб, ҳар томонлама қўллаб-қувватлашмоқда. Замонавий, шинам уй берилганидан хурсандман. Энди менинг ҳам ўз уйим бор.

Хуршида Хамроева: «Теперь и у нас есть свое жилье»
Хуршида Хамроева проживала с несовершеннолетним ребенком в старой постройке в махалле «Навруз» поселка Маданият Каганского района Бухарской области.
Новый год для Хуршиды опы начался с радостного события. Согласно постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан от 6 декабря 2021 года «О мерах по обеспечению жильем нуждающихся женщин и улучшению жилищных условий бездомных и граждан в тяжелых бытовых условиях города Ташкента», женщина с ребенком была размещена в двухкомнатной социальной квартире со всеми удобствами на основании договора аренды.
– Выражаю искреннюю благодарность главе нашего государства за то, что всячески поддерживает нас, женщин, и оказывает нам практическую помощь, – сказала Х.Хамроева. – На протяжении нескольких лет мы скитались из одного жилья в другое. Наше гуманное правительство проявляет внимание и практическую заботу о таких нуждающихся женщинах, как я, оказывает всестороннюю поддержку. Я счастлива, что мы переехали в такую современную и уютную квартиру. Теперь и у нас есть свое жилье.