Сирдарё вилояти прокуратураси томонидан ёшларни тадбиркорликка кенг жалб қилиш, фуқаролар бандлигини таъминлаш, аҳоли саломатлигини яхшилаш, хотин-қизларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш мақсадида мунтазам сайёр қабуллар, ёшлар билан учрашувлар ўтказиб борилмоқда.
Навбатдаги учрашув вилоят прокурорининг ўринбосари Абдуқаҳҳор Муллажонов томонидан Сардоба туманида ўтказилди.
Қабулда 57 нафар фуқародан мурожаатлар келиб тушган бўлиб, ушбу мурожаатларнинг 7 таси жойида қаноатлантирилди. 2 тасига ҳуқуқий тушунтиришлар берилиб, 9 та мурожаат ижроси назоратга олинди.
Жумладан, бир гуруҳ фуқароларнинг суюлтирилган газ баллон билан таъминлашда амалий ёрдам бериш ҳақидаги мурожаатлари жойида ижобий ҳал этилди.
Шунингдек, “Ёшлар дафтари”да рўйхатда турувчи 5 нафар талаба ёшнинг олий таълимни давом эттиришлари учун контракт тўловини тўлаш ва 5 нафарига ҳайдовчилик гувоҳномаси олишлари учун тўлов сертификатлари топширилди.
Шундан сўнг, туманда жиноят содир этишга мойил бўлган ва муқаддам ҳуқуқбузарлик содир этганлиги учун профилактик ҳисобга олинган ёшлар билан суҳбатлашилди.

Выездной прием: как решаются проблемы населения?
В целях вовлечения молодежи в предпринимательство, обеспечения занятости и улучшения здоровья населения, социальной поддержки женщин прокуратурой Сырдарьинской области регулярно проводятся выездные приемы и встречи с молодежью.
Очередная встреча состоялась в Сардобинском районе. Ее вел заместитель прокурора области Абдукаххор Муллажонов.
На приеме были рассмотрены 57 обращений граждан. 7 из них были удовлетворены на месте, по 2 даны правовые консультации, 9 обращений взяты под контроль.
Так, на месте были решены обращения группы граждан с просьбой оказать практическую помощь в получении баллонов со сжиженным газом.
Включенным в «Молодежную тетрадь» 5 студентам вручили сертификаты на оплату контрактных платежей для продолжения учебы в вузах, еще 5 молодым людям вручили платежные сертификаты на получение водительских удостоверений.
Затем состоялась беседа с проживающими в районе молодыми людьми, склонными к совершению преступления и находящимися на профилактическом учете за ранее совершенные правонарушения.