Навоий вилояти Нурота туманидаги Марказий истироҳат боғида “Бўш иш ўринлари меҳнат ярмаркаси” ўтказилди.
Сектор раҳбарлари иштирок этган тадбирда тумандаги корхона, ташкилотлар ўзларидаги мавжуд бўш иш ўринлари билан иштирок этди.
Ярмаркага туман ҳудудида яшовчи кам таъминланган оилалар, аҳолининг иш билан банд бўлмаган қатлами, "Темир дафтар"га киритилган ёшлар, аёллар ва иш қидирувчи ишсиз фуқаролар жалб этилди.
Тадбир якунида 13 нафар ишсиз фуқарога туман Аҳоли бандлигига кўмаклашиш маркази томонидан ишга жойлашиши учун йўлланмалар берилди.
Шунингдек, Хотин-қизларни қўллаб-қувватлаш давлат мақсадли жамғармаси ҳисобидан субсидия асосида “Аёллар дафтари”га киритилган 41 нафар хотин-қизга тикув машинаси ва 103 нафарига электр мини печлари тарқатилди.

В Нурате женщинам на основе субсидий предоставлена бытовая техника
В мероприятии приняли участие руководители секторов, а также предприятия и организации, которые представили имеющиеся у них вакансии.
На ярмарку были привлечены малообеспеченные семьи, проживающие на территории района и включенные в «железную тетрадь», молодежь, женщины и безработные граждане.
По итогам мероприятия 13 безработных получили направления на работу от Нуратинского районного центра содействия занятости населения.
Кроме того, женщинам, внесенным в «женскую тетрадь», на основе субсидий, выделенных из Государственного целевого фонда по поддержке женщин, были вручены 41 швейная машина и 103 электрических мини-печи.