2017-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича ҳаракатлар стратегияси
Вазир ўринбосари олис маҳаллага борди
Адлия вазири ўринбосари Х.Мелиев Сурхондарё вилоятидаги марказдан энг олис ҳудудда жойлашган маҳаллада аҳоли муаммоларини ўрганди.
Сайёр қабулда хотин-қизлар муаммолари ҳал этилди
Шу кунларда мамлакатимизда аҳолининг турмуш даражасини ошириш, айниқса, хотин-қизларнинг ижтимоий муаммолариниҳал қилиш, уларни ижтимоий ҳимоялаш масалаларига алоҳида эътибор қаратилмоқда.Бу борада ҳудудларда турли тадбир ва учрашувлар мунтазам ўтказиб келинмоқда.
Аҳолини камбағалликдан чиқариш – долзарб вазифа
Юртимизда маҳаллаларда камбағалликни қисқартириш, камбағал оилалар билан ишлаш тизимини янги босқичга олиб чиқиш бўйича манзилли чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
“Бухоро тажрибаси” – садоқат намунаси”
Қоракўл туманида “Бухоро тажрибаси” – садоқат намунаси” тамойили асосида қатор амалий лойиҳаларга қўл урилмоқда.
Камбағалликни қисқартириш умуммиллий ҳаракатга айланди
Давлатимиз раҳбари ташаббуси билан бошланган “Камбағалликдан фаровонлик сари” дастури камбағалликни қисқартириш умуммиллий ҳаракатига айланиб улгурди. Бу борада Сурхондарё вилоятида ҳам амалий ишлар олиб борилмоқда.
Тадбиркорларнинг муаммоларига ечим изланди
Навоий шаҳридаги вилоят Маънавият ва маърифат марказида ҳудуддаги тадбиркорлар фаолиятида юзага келаётган муаммоларни атрофлича ўрганиш, уларни ҳал этиш юзасидан тезкор чоралар кўриш мақсадида вилоят ҳокими Нормат Турсунов иштирокида очиқ мулоқот ташкил этилди.
Олий суд сайёр қабули фуқароларга нима берди?
Андижонда Олий суд раисининг биринчи ўринбосари Икром Муслимов иштирокида сайёр қабул ўтказилди.
Вилоят ҳокими талабалар ҳузурида
Сирдарё вилояти ҳокими Акмалжон Маҳмудалиев Гулистон давлат университетида таълим олаётган талабалар билан учрашди.
Сайёр қабул: жавобсиз савол, ечимсиз масаланинг ўзи йўқ
Ноҳақдан ҳақни ажратиш учун аввало, барча томонни тинглаш керак. Ҳақиқат эса баҳсларда туғилади, мулоқотларда ойдинлашади. Президент Халқ қабулхонаси раҳбари Улуғбек Муҳаммадиев бошчилигида Тошкент вилоятида суд-ҳуқуқ масалалари бўйича ташкил қилган оммавий қабуллар ҳам бир ҳақиқатни яна бир бор исботлади: жавобсиз савол, ечимсиз масаланинг ўзи йўқ.
Қишлоқ аҳлининг орзуси ушалди
Сурхондарё вилоятининг Денов тумани Аламжаҳон қишлоғидаги 103 хонадонда яшайдиган 678 нафар истеъмолчи, умумтаълим мактаби ва қишлоқ врачлик пункти тоза ичимлик суви билан таъминланди.