Namangan viloyati Pop tumanida davlat xizmatlari markazi binosi birinchilardan bo‘lib foydalanishga topshirilgan edi.
Bu albatta, aholi va tadbirkorlar uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochish bilan birga shu erlik fuqarolarning mushkulini oson bo‘lishiga zamin yaratdi.
Agentlikning galdagi vazifalaridan biri tuman markazidan olisda joylashgan hududlarda markaz filiallarni ochish bo‘lib, bu boradagi harakatlar o‘z amaliy natijasini bera boshladi.
Tumanning chekka hududidagi “Istiqlol” mahalla fuqarolar yig‘inida markaz filiali foydalanishga topshirildi. Mazkur filial tumanning tog‘li va bahavo maskani sanalgan Chodak qishlog‘i va unga yaqin bo‘lgan 11 ta MFYda istiqomat qiluvchi 32 ming nafarga yaqin aholiga 140 dan ortiq davlat xizmatlarini ko‘rsatadi.
–Filialning faoliyat boshlashi markazdan 60 kilometr uzoqlikda yashovchi aholining ortiqcha ovoragarchiligiga barham beradi, - deydi tuman davlat xizmatlari markazi direktori V. Tolipov. – Avvallari fuqarolarga qulayliklar yaratish maqsadida hududda oyda ikki bor sayyor davlat xizmatlari ko‘rsatilgan. Lekin, bu bilan aholini to‘laqonli qamrab olishning imkoni bo‘lmagan. Endi fuqarolar o‘z yashash joyida davlat xizmatlaridan foydalanishi mumkin.
Filial faoliyati yosh kelin-kuyovlarni ham mamnun etmay qolmadi. Maskanning ochilishi kuni ikki yoshning nikoh tuzganlik haqidagi guvohnoma guvohlar va mehmonlar qarshisida tantanali topshirildi.
Ana shunday qulaylik, Uchqo‘rg‘on tumani “Qo‘g‘ay” mahalla fuqarolar yig‘inida yashovchi aholiga ham yaratib berildi. “Qo‘g‘ay” va yana 20 ta MFYni qamrab olgan mazkur filial 60 ming nafar fuqaroning uzog‘ini yaqin qiladi.

Здание Центра государственных услуг в Папском районе Наманганской области было сдано в эксплуатацию одним из первых.
Это, безусловно, открыло новые возможности для населения и предпринимателей, а также облегчило заботы населения. Работа, проводимая в рамках реализации одной из очередных задач Агентства государственных услуг при Министерстве юстиции Республики Узбекистан – открытие филиалов в местностях, расположенных вдали от районных центров, – уже дает ожидаемые практические результаты.
Так, филиал Папского районного центра госуслуг теперь заработал в сходе граждан махалли «Истиклол», расположенной в отдаленном уголке района. Здесь будет оказываться свыше 140 видов государственных услуг почти 32 тысячам гражданам, проживающим в кишлаке Чодак в горной местности и прилегающих к нему 11 махаллях.
– Открытие филиала поможет решить проблемы населения, проживающего на расстоянии 60 километров от районного центра, – говорит директор Центра государственных услуг В.Толипов. – Раньше в целях создания удобств гражданам дважды в месяц оказывались выездные государственные услуги. Однако это не позволяло полностью охватить все население. Теперь граждане смогут воспользоваться государственными услугами у себя в кишлаке.
Деятельность филиала не могла не порадовать и молодоженов. В день открытия филиала при свидетелях и гостях двум молодоженам торжественно вручили свидетельство о заключении брака.
Такие удобства созданы и для населения схода граждан махалли «Кугай». Филиал, который помимо этой махалли охватывает еще 20 близлежащих махаллей, будет способствовать решению проблем 60 тысяч граждан.