Bu eʼtirofni oʻqigan koʻpchilik havas qiladi. Obod xonadonning mehnatkash aʼzolaridan ibrat olib, barakali, fayzli ish boshlaganlar ham koʻp.
Ziyovuddin akaning hovlisiga kirsangiz, rayhonu gullar, meva-sabzavotlar iforidan dimogʻingiz chogʻ boʻladi. Tajribali dehqon bu yil 9 sotix tomorqasiga toʻrt marta ekin ekib, moʻmay daromad topmoqda.
– Erta bahorda bozorga qulupnay olib chiqdik, – deydi Ziyovuddin aka. – Qulupnaydan boʻshagan yerda sabzi va joʻxori yetishtirdik, hozir kartoshka, bodring ekkanmiz. Kechki qulupnay ham ekib qoʻydik. Nasib qilsa kuzgacha hosil yetishtiramiz. Mahallamizda biz kabi tomorqadan yaxshi foyda olayotgan oilalar koʻp.
Prezidentimizning aholi tomorqalaridan foydalanish samaradorligini oshirishga doir yaqinda chiqqan qarori biz kabi oilalar uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochadi. Qarorda aholi tomorqalarida yetishtirilgan qishloq xoʻjaligi mahsulotlarini saqlash uchun kichik hajmli sovutgichlar barpo etish uchun kredit ajratish belgilandi. Biz shu imkoniyatdan foydalanmoqchimiz.

Приусадебный участок - источник дохода и изобилия на наших столах
На воротах дома жителя махалли «Янгилик» Урта-Чирчикского района Ташкентской области Зиёвуддина Давлетова вывешена табличка «Благоустроенный дом».
На такое признание многие смотрят с завистью и берут пример с членов этой трудолюбивой семьи.
Душа радуется, когда заходишь во двор Зиёвуддина ака. Благоухают аккуратно посаженные цветы, базилик и зелень. Опытный земледелец с 9 соток приусадебного участка четыре раза собирает урожай и получает хорошую прибыль.
- Ранней весной на рынке мы торговали выращенной на нашем участке клубникой, - говорит Зиёвуддин ака. - Собрав клубнику, мы на освободившейся земле посадили морковь и кукурузу. Надеемся к осени вырастить урожай. В нашей махалле таких, как наша семья, которые получают хорошую прибыль с приусадебного участка, много.
Недавнее постановление Президента страны по повышению эффективности использования приусадебных участков населения открывает перед нашими семьями новые возможности. В постановлении отмечено о выделении кредитов для создания малых холодильных камер для хранения, выращенного на приусадебных участках населения урожая.