Oʻzbekiston Respublikasi ichki ishlar vaziri, general-leytenant Poʻlat Bobojonov Jizzax viloyati ichki ishlar boshqarmasi boshligʻi rahbarlik qilayotgan 3-sektor shtabida sayyor qabul oʻtkazdi.
Ichki ishlar vaziri 3-sektor shtabining Jizzax shahridagi “Oʻrda“ ekologik bogʻi hududida yaqinda foydalanishga topshirilgan yangi binosida yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishdi. Sektor idorasida murojaatlarni qabul qilish, hudud boshqaruvi tashkil etilishi uchun barcha qulaylik yaratilgan.
Yangi binoda “Oʻrda“ ekologik bogʻi uchun situatsion markaz ishga tushirilgan. Markaz tomonidan 42 gektarlik maydon bogʻ hududiga oʻrnatilgan 78 ta video uskuna orqali kuzatib turiladi. Yaqinda kuzatuv kameralari sonini 138 taga yetkazish koʻzda tutilgan.
Ichki ishlar vaziri Poʻlat Bobojonov va Jizzax viloyati hokimi Ergash Soliyev shahar va tumanlar hokimlari, davlat idoralari va jamoatchilik vakillari ishtirokida viloyat ichki ishlar boshqarmasi sohaviy xizmatlarining 4 nafar rahbariga xizmat avtomobillarining kalitlarini topshirdi. Oʻz vazifalarini sidqidildan bajarayotgan 10 nafar ichki ishlar organlari xodimini maishiy elektrotexnika jihozlari bilan mukofotladi.
Shuningdek, tadbir davomida 16 yoshga toʻlgan 10 nafar oʻquvchiga fuqarolik pasportlari tantanali vaziyatda topshirildi. Fuqaroligi boʻlmagan 4 nafar kishiga Prezidentimizning tegishli farmoniga muvofiq fuqarolik pasportlari berildi.
Ichki ishlar vaziri oʻtkazgan sayyor qabul davomida fuqarolarning buzilgan huquqlarini tiklash, jinoyat-qidiruv jarayonlarini tezlatish, jinoiy javobgarlikni yengillatish, ichki ishlar organlariga ishga joylashish kabi masalalar yuzasidan murojaatlar qabul qilindi. Vazirlik bilan bogʻliq murojaatlar joyida hal etildi. Boshqa murojaatlarni qonun doirasida hal etish tegishli idoralar masʼullariga topshirilib, ijrosi nazoratga olindi.
Sayyor qabuldan soʻng ichki ishlar vaziri P.Bobojonov 3-sektor hududidagi bir necha xonadonlarga kirib, oilalar vakillari bilan suhbatlashdi. Shuningdek, Zarbdor tumanida ham boʻlib, 3-sektor masʼullari tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdi.

Министр внутренних дел Республики Узбекистан генерал-лейтенант Пулат Бабаджанов провел выездной прием в штабе сектора №3, которым руководит начальник Джизакского областного управления внутренних дел.
Министр внутренних дел ознакомился с условиями, созданными в новом здании штаба сектора №3, введенном в эксплуатацию недалеко от экологического сада "Урда" в Джизаке. В нем созданы все условия для приема обращений, организации территориального управления.
В новом здании запущен ситуационный центр. Наблюдение за территорией экологического сада "Урда" площадью 42 гектара с помощью установленных 78 камер будут осуществлять сотрудники центра. Планируется увеличить число камер наблюдения до 138.
Министр внутренних дел Пулат Бабаджанов и хоким Джизакской области Эргаш Солиев в присутствии хокимов городов и районов, представителей государственных органов и общественности вручили 4 руководителям отраслевых служб областного управления внутренних дел ключи от служебных автомобилей. Они также наградили 10 сотрудников органов внутренних дел, добросовестно выполняющих свои обязанности, бытовой электротехникой.
В ходе мероприятия 10 учащимся, достигшим 16-летнего возраста, в торжественной обстановке вручили гражданские паспорта. Кроме того, согласно соответствующему указу Президента нашей страны гражданские паспорта получили и четыре лица без гражданства.
В ходе выездного приема министра внутренних дел были приняты обращения по вопросам восстановления нарушенных прав граждан, ускорения уголовно-розыскных процессов, смягчения уголовной ответственности, устройства на работу в органы внутренних дел. По обращениям, связанным с работой министерства, меры были приняты на месте. Ответственным лицам соответствующих ведомств поручено решить остальные обращения в рамках закона, их исполнение взято на контроль.
После выездного приема министр внутренних дел П.Бабаджанов посетил несколько домов на территории сектора №3 и побеседовал с семьями. Он также побывал в Зарбдорском районе, где ознакомился с работой, проводимой ответственными лицами сектора №3.