Sayyor qabulda sud-huquq masalalari ko‘rildi
Jizzax viloyatining Zomin, Yangiobod va Zarbdor tumanlari hududida istiqomat qiluvchi fuqarolar uchun sud-huquq masalalari bo‘yicha ommaviy sayyor qabul o‘tkazildi.Unda jami 23 nafar fuqaroning murojaati tinglandi.
Murojaatlardan 10 tasiga huquqiy tushuntirishlar berilib, 13 ta murojaat ijobiy hal etildi.
Sayyor qabul davomida Jinoyat ishlari bo‘yicha Zomin, Zarbdor, Yangiobod tumanlari sudlari hamda Fuqarolik ishlari bo‘yicha Zarbdor tuman sudi tomonidan sayyor sud majlislari o‘tkazildi va unda jazo muddatini o‘tayotgan 8 nafar mahkum insonparvarlik tamoyillari asosida jazoni o‘tashdan muddatidan avval shartli ravishda ozod qilindi. Ikki nafar shaxsga nisbatan yuritilgan ma’muriy huquqbuzarlik to‘g‘risidagi ish taraflar yarashganligi munosabati bilan harakatdan tugatildi.

На выездном приеме рассмотрены судебно-правовые вопросы
Для жителей Зааминского, Янгиабадского и Зарбдарского районов Джизакской области был проведен массовый выездной прием по судебно-правовым вопросам. В ходе него были заслушаны обращения 23 граждан.
По 10 вопросам даны правовые разъяснения, 13 обращений решены положительно.
В рамках приема судами по уголовным делам вышеуказанных районов, а также судом по гражданским делам Зарбдарского района проведены судебные заседания, на которых 8 осужденных, отбывающих срок наказания, были условно-досрочно освобождены. Дело об административном правонарушении в отношении двух лиц прекращено в связи с примирением сторон.
Наряду с этим в связи с примирением сторон были прекращены 3 дела о расторжении брака. Все конфликты разрешены положительно.