Guliston shahrida O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri o‘rinbosari Z.Mahkamovaning sayyor qabuli bo‘lib o‘tdi va unda fuqarolarning yuzdan ziyod murojaatlari ko‘rib chiqildi.
Qabulda moddiy yordam, bandligini ta’minlash, pasport, salomatligini tiklash, bank va kredit, kadastr bilan bog‘liq muammolar, pensiya, subsidiya, uy-joy masalalari kabi ko‘plab muammoli murojaatlar tinglandi. Shuningdek, 4 nafar tazyiqqa uchragan ayollar, 13 nafar aprobatsiyada turgan ayollarning murojaatlari o‘rganilib, tegishli tartibda hal qilish choralari ko‘rildi.
Bosh vazir o‘rinbosari Z.Mahkamova Sirdaryo viloyatiga tashrifi davomida Guliston shahrining “Ulug‘obod” MFYda mahalla beshligi faoliyati bilan yaqindan tanishdi. “Ayoli e’zozlangan yurt” shiori ostida mahallada yashovchi 14 nafar ijtimoiy himoyaga muhtoj ayollarga tikuv mashinalari topshirildi. Shuningdek, “Sog‘lom turmush tarzi” mavzusidagi ko‘rgazmali seminar hamda “Oqila ayollar” harakati a’zolari bilan uchrashuv barcha ishtirokchilar uchun qiziqarli bo‘ldi.

Выездной прием в Сырдарьинской области
В Гулистане состоялся выездной прием заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан Зулайхо Махкамовой, на котором было рассмотрено более ста обращений от жителей Сырдарьинской области.
На приеме были выслушаны обращения по таким вопросам, как оказание материальной помощи, содействие в трудоустройстве, получении паспорта, выделении кредитов, выплате пенсий, восстановлении здоровья, решении жилищных проблем. Кроме того, были изучены обращения 4 женщин, подвергшихся преследованию и 13 женщин, находящихся на пробации, и приняты соответствующие меры.
В ходе посещения области З.Махкамова ознакомилась с деятельностью махаллинской пятерки в сходе граждан махалли «Улугобод». 14 нуждающимся в социальной защите женщинам, проживающим в махалле, были переданы швейные машины.
Также были проведены семинар-выставка на тему «Здоровый образ жизни» и встреча с участницами движения «Окила аёллар».