Fuqarolar muammolari bilan samarali ishlash, yechimini kutayotgan masalalarni «mahallabay» o‘rgangan holda joyida va tezkor hal etish, aholi bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri muloqot tizimini yanada takomillashtirish maqsadida respublikamiz viloyatlarida may-iyul oylari mobaynida 20 dan ortiq vazirlik va idoralar, sektorlar hamda hududiy tashkilot rahbarlari ishtirokida ommaviy qabullar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Xususan, qabullarda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi, Vazirlar Mahkamasi, Sudyalar Oliy kengashi, Oliy sud, Bosh prokuratura, Ichki ishlar, Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish, Sog‘liqni saqlash, Bandlik va mehnat munosabatlari, Mahalla va nuroniylarni qo‘llab quvvatlash, Favqulodda vaziyatlar, Qurilish, Uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish, Xalq ta’limi vazirliklari vazirliklari, Oila va xotin-qizlar davlat qo‘mitasi, Markaziy bank, «Hududiy elektr tarmoqlari» AJ, "Hududgazta’minot" AJ, «O‘zsuvta’minot» AJ, Avtomobil yo‘llari qo‘mitasi, Davlat soliq qo‘mitasi huzuridagi Kadastr agentligi kabi qator idora rahbarlari fuqarolarni shaxsan qabul qiladi.
Mazkur qabullar joriy yilning 5-11 may kunlari Farg‘ona viloyatidan bo‘lib o‘tadi.
Ommaviy qabullar o‘tkaziladigan manzil va sanalar bilan quyida keltirilgan jadval orqali tanishish mumkin.
|
Аҳоли келадиган ҳудудлар номи |
Оммавий қабул ўтказиладиган жой |
Сана ва вақти |
Қўқон шаҳри, Данғара, Ўзбекистон, Бешариқ ва Фурқат туманлари аҳолиси учун |
Қўқон университети биноси |
5 май, соат 12:30 да |
Боғдод, Бувайда, Учкўприк, Риштон ва Сўх туманлари аҳолиси учун |
Боғдод туманидаги Конизар Нуронийлар боғи |
6 май, соат 10:00 да |
Қўштепа, Ёзёвон, Олтиариқ туманлари аҳолиси учун |
Қўштепа туманидаги 1-ИДУМ (эски Транспорт коллежи) |
7 май, соат 10:00 да |
Марғилон шаҳри, Тошлоқ, Қува туманлари аҳолиси учун |
Марғилон шаҳридаги Эркин Воҳидов номидаги истироҳат боғи |
10 май, соат 10:00 да |
Фарғона тумани, Фарғона ш, Қувасой шаҳри аҳолиси учун |
Фарғона туманидаги Мозортаги истироҳат боғи |
11 май, соат 10:00 да |
* Ommaviy qabullar o‘tkaziladigan ba’zi joylar ob’ektiv sabablar tufayli o‘zgarishi mumkin. Shuning uchun bir kun avval Farg‘ona viloyati Xalq qabulxonasi telefon raqami orqali: +998 73-244-10-00 aniqlik kiritib kelishingiz so‘raladi.

На период с мая по июль по стране запланированы выездные общественные приемные заседания с участием руководителей министерств, ведомств, секторов и региональных организаций республики.
Основная цель предстоящих заседаний – повышение эффективности работы с обращениями граждан, изучение и своевременное решение вопросов на местах, а также совершенствование системы прямого диалога с населением.
Среди чиновников, которые будут участвовать в выездных заседаниях — руководители Администрации Президента Республики Узбекистан, Кабинета Министров, Высшего совета судей, Верховного суда, Генеральной прокуратуры, Министерства внутренних дел, Министерства экономического развития и сокращения бедности, Министерства здравоохранения, Министерства занятости и трудовых отношений, Министерство по поддержке махалли и старшего поколения, Министерства чрезвычайных ситуаций, Министерства строительства, Министерства жилищно-коммунального хозяйства, Министерства народного образования, Госкомитета по делам семьи и женщин, Центрального банка, АО «Худудий электр тармоклари», АО «Худудгазтаминот», АО «Узсувтаминот», Комитета автомобильных дорог, Кадастрового агентства при Государственном налоговом комитете.
Сообщается, что первый круг приемов начнется уже завтра, 5 мая. Он пройдет в Ферганской области в течение одной недели – с 5 по 12 мая. График приема указан ниже:
Организаторы обращают внимание на то, что некоторые места приемов могут измениться по объективным причинам, поэтому желающим принять участие следует заранее связываться с Народной приемной Президента в Ферганской области по номеру: +998 73-244-10-00.