Namangan viloyati hokimi Shavkat Abdurazzoqov Mingbuloq tumanida sayyor qabul o‘tkazdi.
Sayyor qabulda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining viloyatdagi Xalq qabulxonasi, huquqni muhofaza qilish idoralari, sudlar, banklar, qishloq xo‘jaligi, qurilish, transport, ijtimoiy soha, kommunal xizmat ko‘rsatuvchi tashkilotlar mutasaddilari ishtirok etdi.
Viloyat rahbari o‘z muammoli masalalarini hal etish maqsadida kelgan yurtdoshlarimizning murojaatlari, taklif va mulohazalariga quloq tutdi.
Qariyb yetti soat davom etgan qabulda 200 nafardan ziyod fuqarodan ishga joylashish, uy-joy, yer va bo‘sh bino, bank krediti olish, elektr tarmog‘i tortish, davolanish uchun yordam, kommunal xizmatlarga ulanish kabi masalalardagi murojaatlar kelib tushdi.

Хоким заслушал обращения граждан
В мероприятии приняли участие ответственные работники Народной приемной Президента Республики Узбекистан в области, правоохранительных органов, судов, банков, организаций, действующих в сфере сельского хозяйства, строительства, транспорта, социальной сферы, коммунального обслуживания.
Глава региона внимательно выслушал обращения и предложения граждан, приехавших для решения своих проблемных вопросов.
В ходе приема, длившегося около семи часов, поступили обращения от свыше 200 граждан по таким вопросам, как трудоустройство, обеспечение жильем, выделение земли и пустующих зданий, банковских кредитов, электроснабжение, медицинское обслуживание, подключение к коммунальным сетям.
По каждому обращению хоким области дал соответствующие указания должностным лицам. Вопросы, требующие более тщательного изучения, взяты под особый контроль.