Поп туманида ўтказилган сайёр қабулда Наманган вилояти ҳокими Хайрулло Бозоров 33 мурожаатни жойида ҳал қилди.
Аҳоли билан доимий мулоқотни давом эттириш, одамларнинг дардини эшитиш, уларни қийнаётган муаммоларга ечим топиш мақсадида ташкил этилган мулоқотда сектор раҳбарлари, вилоят бошқарма ва идоралари, шаҳар ва туман маҳаллий давлат ҳокимияти органлари, хизмат кўрсатувчи ташкилот ҳамда корхоналар раҳбарлари иштирок этди.
Сайёр қабулда уй-жой билан таъминлаш, коммунал хизмат кўрсатиш соҳасидаги камчиликлар, банкдан кредит олиш, ҳуқуқни муҳофаза қилиш идоралари фаолиятига доир эътирозлар, ишсизлик муаммолари, тадбиркорлик, фермер хўжалиги фаолиятига халақит бераётган ҳолатлар ва бошқа масалаларга оид 70 га яқин мурожаат кўриб чиқилди.
Шундан 33 тасига жойида ечим топилди. 4 та мурожаат бўйича ҳуқуқий тушунтириш берилди. Қолган 30 таси қонунчиликда белгиланган муддатларда ўрганиб, чора кўриш учун тегишли ташкилот ва идораларга юборилиб, ижроси назоратга олинди.
Сайёр қабул доирасида меҳнат ярмаркаси, давлат хизматлари маркази томонидан сайёр хизматлар кўрсатиш амалиётлари ташкил этилди ва уларда 12 нафар фуқарога ўз жойида СТИР рақами, икки нафар фуқарога судланмаганлик ҳақида маълумотнома, 15 нафар фуқарога эса ишга йўлланма берилди. Бундан ташқари, 3 нафар эҳтиёжманд фуқаро вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси томонидан имтиёзли даволаниш учун ордер билан таъминланди.
Тадбир якунида Поп тумани ҳокимига аҳолини қийнаётган муаммоларни бартараф этишнинг самарали чораларини кўриш юзасидан топшириқ ва тавсиялар берилди.

В ходе проведенного в Папском районе выездного приема с участием хокима Наманганской области Хайрулло Бозорова решены на месте 33 обращения.
В мероприятии, организованном в целях продолжения регулярного диалога с народом, поиска решения волнующих его проблем, приняли участие руководители секторов, областных управлений и ведомств, городских и районных органов местной государственной власти, обслуживающих организаций и предприятий.
На выездном приеме рассмотрено около 70 обращений, связанных с обеспечением жильем, коммунальным обслуживанием, получением кредита в банке, деятельностью правоохранительных органов, трудоустройством, устранением факторов, препятствующих деятельности предпринимателей, фермерских хозяйств, и другими вопросами.
По 33 обращениям решение принято на месте, по 4 - даны правовые разъяснения. 30 обращений направлены в соответствующие организации и ведомства для изучения в установленные законодательством сроки и принятия необходимых мер, их исполнение взято под контроль.
В рамках выездного приема была организована ярмарка труда, оказаны услуги центром государственных услуг. 12 гражданам выданы ИНН, 2 – справка о несудимости, 15 – направление на работу. Кроме того, областным управлением здравоохранения 3 нуждающимся гражданам выданы направления на льготное лечение.
В завершение мероприятия хокиму Папского района поручено принять эффективные меры по устранению волнующих население проблем.