Мўйноқда янги маданият маскани
Қорақалпоғистон Республикаси Мўйноқ туманида кўп қаватли уйлар ва ижтимоий объектлар қуриш жадал давом эттирилмоқда. Марказий кўча ва хиёбонлар ободонлаштирилмоқда.
Хусусан, маданият саройи, амфитеатр ва футбол стадиони қисқа фурсатда қуриб битказилди. Ушбу объектлар фойдаланишга топширилиши муносабати билан Қорақалпоғистон Республикаси Маданият вазирлиги ва Футбол федерацияси ҳамкорлигида“Энди маданият Мўйноқдан бошланади!” шиори остида байрам тадбири ўтказилди.
Тадбир доирасида Бердақ номидаги Қорақалпоқ давлат академик мусиқали театри жамоаси томонидан саҳна кўринишлари, концерт дастури намойиш этилди. “Орол” стадионида шаҳар ва туманлардан ташриф буюрган жамоалар ўртасида футбол мусобақаси бўлиб ўтди.

В Муйнакском районе Республики Каракалпакстан продолжается строительство многоэтажных домов и социальных объектов.
В частности, за короткий срок были построены дворец культуры, амфитеатр и футбольный стадион. В связи со сдачей в эксплуатацию этих объектов Министерство культуры Республики Каракалпакстан совместно с Федерацией футбола провели праздничное мероприятие под девизом "Теперь культура будет начинаться с Муйнака!"
В рамках мероприятия коллектив Каракалпакского государственного академического музыкального театра имени Бердаха представил сценические постановки и концертную программу. На стадионе "Арал" прошли соревнования по футболу среди коллективов, приехавших из городов и районов.