Аҳоли хонадонлари ва ижтимоий соҳа объектларини иситиш назоратда
Наманган вилояти ҳокими Шавкат Абдураззоқов Уйчи туманининг Ҳожиобод маҳалласида куз-қиш мавсумига кўрилган тайёргарлик ҳолатини кўздан кечирди.
Дастлаб, маҳалладаги кўп қаватли турар жойлардаги хонадон эгалари билан суҳбат ташкил этилиб, муаммолар, иссиқлик ҳолати ўрганилди.  Ҳудуддаги 8-мактабда куз-қиш мавсумига тайёргарлик билан бирга, таълим жараёнлари билан ҳам танишилди. Шунингдек, 26-давлат мактабгача таълим ташкилотида болажонлар учун яратилган шарт-шароит, иссиқлик тизими, озиқ-овқат таъминотига эътибор қаратилди.

Хоким Наманганской области Шавкат Абдураззаков посетил махаллю Хожиобод Уйчинского района, чтобы проверить готовность к осенне-зимнему сезону.
Глава региона встретился с жителями многоэтажных домов, обсудил с ними проблемы и состояние тепловых сетей. Затем посетил школу №8, где не только оценил подготовку к холодному времени года, но и ознакомился с учебным процессом. В детском саду №26 хоким осмотрел условия для детей, систему отопления и организацию питания.
По итогам визита глава области дал поручения ответственным лицам по улучшению условий в дошкольном учреждении.