2017-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича ҳаракатлар стратегияси
Шерободлик ёшларнинг муаммо ва таклифлари тингланди
Ўзбекистон Ёшлар ишлари агентлиги директори Алишер Саъдуллаев бошчилигидаги ишчи гуруҳ Сурхондарё вилоятининг Шеробод туманида ўрганиш олиб борди.
Ишчи гуруҳ 2018 йилда ташкил этилган “Ёшлар маркази” биносида бўлиб, ёшларнинг тил ўрганиши учун ташкил этилган корейс, инглиз ҳамда немис тиллари тўгараклари фаолияти билан танишди.
Бугунги кунда ушбу тўгаракларга қатновчи ёшлар сони жами 400 нафарни ташкил этади.
Ташриф давомида Ёшлар ишлари агентлиги директори Термиз шаҳрида жойлашган IT Parkда тадбиркор ва ташаббускор ёшлар билан очиқ мулоқот ўтказди. Учрашув аввалида Президентимиз ёшлар тадбиркорлигида мутлақо янги даврни бошлаб берадиган 3 та катта ҳужжатга имзо қўйгани, эндиликда ёшлар учун кенг имкониятлар эшиги очилганлиги ҳақида сўз юритди. Ёшлар билан мулоқот чоғида янги ташаббус ва таклифлар тақдимоти билан танишилди. Ёшларнинг мурожаатлари тингланди. Ҳар бир таклиф ва ташаббусни қўллаб-қувватлаш, муаммоларни ҳал этиш, ёш тадбиркорларнинг истиқболли лойиҳаларини амалга оширишга яқиндан кўмак кўрсатиладиган бўлди.
Таълим кредитиИшонч телефони8 Май 202423 Май 2024Хоразм вилояти
Бузилган уй-жой, олиб қўйилган ер майдони ўрнига ер майдони, уй-жой ва компенсация ажратишПрезидент почтаси6 Май 202418 Сентябрь 2024Навоий вилояти
Тадбиркорлик фаолияти учун имтиёзли кредитлар дастурлари асосида (иссиқхона, чорва, парранда, балиқ, қуён, асалари, тикувчилик, боғдорчилик, ҳунармандчилик ва бошқалар)Ишонч телефони9 Апрель 202419 Апрель 2024Андижон вилояти
Янги мактаб ташкил этиш, мактабга қўшимча иншоотлар қуришИшонч телефони17 Ноябрь 202327 Февраль 2024Тошкент вилояти
Суриштирув, терговга қадар текширув ва тергов ҳаракатларидан норозиликВеб-сайт14 Февраль 202420 Февраль 2024Жиззах вилояти