Айрим аҳоли хонадонлари ҳовлисида электр симлари устунлари ўрнатилгани боис шамол бўлганда электр таъминотида кўплаб узилишлар содир бўлиб, хавфли вазиятлар юзага келган. Бу масалада мутасаддиларга қилинган мурожаат эса эътиборсиз қолган.
Шу сабабли, Избоскан тумани “Тошлоқ” маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудидаги Зиёлилар кўчасида яшовчи аҳоли электр симлари устунларини ҳовлидан ташқарига кўчириш масаласида сенаторга мурожаат қилди.
Сенатнинг Мудофаа ва хавфсизлик масалалари қўмитаси раиси Қутбиддин Бурҳонов ҳудуд аҳолиси билан учрашиб, вазиятни ўрганди.
Мурожаат юзасидан олиб борилган амалий ишлар натижасида муаммо бартараф этилди. Электр симлари устунлари соҳа мутахассислари томонидан кўча ҳудудига ўрнатилди.
Сенаторларнинг жойларда сайловчилар ва аҳоли мурожаатларини қонун доирасида ижобий ҳал қилиш ишлари давом этмоқда.

Жители обратились за помощью к сенатору
Во время ветра случаются перебои в электроснабжении, возникали опасные ситуации, а обращение к ответственным работникам было проигнорировано.
Жители, проживающие на улице Зиёлилар в махалле «Тошлок», попросили сенатора помочь в вопросе перемещения столбов.
Председатель Комитета Сената Олий Мажлиса по вопросам обороны и безопасности Кутбиддин Бурханов встретился с жителями и заслушал их обращение.
В результате практической работы проблема была решена в кратчайшие сроки.
Специалисты установили столбы линии электропередачи в другом месте – на улице, на безопасной территории.
На местах продолжается работа сенаторов по положительному решению в рамках закона обращений жителей.