Замонавий масканлар ўз фаолиятини бошлади
Бухоро вилояти Жондор туманидаги “Далмунобод” маҳалла фуқаролар йиғинида 3 минг 332 нафар аҳоли вакили истиқомат қилади. Маҳаллада “Обод қишлоқ” давлат дастури асосида кўплаб ишлар амалга оширилди ва аҳоли муаммолар ўз ечимини топмоқда.
Янгиланишлар ифодаси сифатида эндиликда Далмунобод маҳалласи ҳам ўз маъмурий биносига эга бўлди. Ўтган ойларда қуриб фойдаланишга топширилган маҳалла биносида масъул ходимлар иш юритиши учун барча шароит яратилган. Ҳозирда Жондор туманида 51 та умумтаълим мактаби ва 32 та давлат мактабгача таълим ташкилоти фаолият юритмоқда. Шунингдек, 120 та оилавий ва 11 та давлат-хусусий шерикчилик асосидаги, жами мактабгача таълим ташкилоти сони 170 тага етказилгани бу тармоқда амалга оширилган изчил чора-тадбирлар самараси, албатта.
Замонавий қиёфа касб этган “Далмунобод” маҳалла фуқаролар йиғини маъмурий биноси ҳамда Довуд маҳалласидаги 23-сонли давлат муассасасини фойдаланишга топшириш тадбирида туман ҳокимлиги, секторлар раҳбарлари, тегишли ташкилот ва идоралар масъуллари, маҳалла фаоллари, ота-оналар иштирок этди. Тадбирда, янгиланган бино-иншоотларда талаб даражасида меҳнат қилиш иш унумини оширишга хизмат қилиши зарурлиги алоҳида таъкидланди.
Йиғилганлар рамзий лента қирқилгач, яратилган шароит билан яқиндан танишди. Айниқса, мактабгача таълим ташкилоти янги биноси янги йилда болажонлар қувончига қувонч қўшди.

Начали свою деятельность современные учреждения
В махалле «Далмунобод» Джандарского района Бухарской области проживают 3 322 жителя. В махалле в рамках государственной программы «Благоустроенное село» осуществлено множество работ.
Теперь и махалля «Далмунобод» располагает своим административным зданием, в котором созданы все необходимые условия для ведения дел ответственными сотрудниками.
В настоящее время в Джандарском районе осуществляют деятельность 51 общеобразовательная школа и 32 государственных дошкольных образовательных учреждения. Также действуют 120 семейных и 11 дошкольных образовательных учреждений на основе государственно-частного партнерства. Они являются результатом последовательно проводимой в этой сфере работы.
В мероприятии по случаю сдачи в эксплуатацию административного здания схода граждан махалли «Далмунобод», приобретшего современный облик, а также государственного дошкольного образовательного учреждения № 23 в махалле «Довуд» участвовали руководители районного хокимията, секторов, ответственные лица соответствующих организаций и ведомств, активисты махалли, родители воспитанников.
После разрезания символической ленты собравшиеся смогли ознакомиться с созданными в новых объектах условиями.